Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Gordon

Psy duże

Gordon trafił do schroniska 23.11.2022, ponieważ jego opiekun zmarł.

Gordon jest psiakiem, dla którego pierwsze spotkanie z kimś nowym nie jest łatwe. Obawia się człowieka, a mimo to podchodzi, pragnąc kontaktu. Pomimo, że boi się ręki nad sobą, czy bardziej gwałtownych ruchów, bez problemu daje sobie zapiąć smycz, bo wie, że z człowiekiem, który się nim zainteresował, czeka go coś przyjemniejszego, niż samotne siedzenie całymi dniami w boksie.

Po nawiązaniu nici porozumienia i przekonaniu go, że nie mamy złych zamiarów, Gordon zaczyna się otwierać i wychodzi z niego natura łagodnego pieszczocha. Uwielbia mizianie. Ale nie tak, że dwa razy się pogłaszcze i na tym koniec – duuużo miziania!

Nie jest jednak w tym nachalny – po prostu jego wewnętrzny urok powoduje, że ręka sama wędruje, by go podrapać pod brodą, czy za uchem. Sprawdzone – po prostu nie da się go nie pomiziać.

Gdy Gordon nabierze nieco pewności siebie, staje się psiakiem aktywnym, czujnym, interesującym się każdym szmerem dookoła. Jeśli ktoś chciałby z nim pobiegać, nie miałby nic przeciwko, pod warunkiem, że po tym wszystkim będzie głaskanie i jakiś smaczek. Przy czym maraton to nie dla niego – jak już to lekka lub umiarkowana przebieżka, a najlepiej sztafeta z kością zamiast pałeczki.

Podczas spacerów przeważnie nie zwraca uwagi na inne psy – szkoda mu czasu na sprzeczki i animozje, gdy w koło tyle jest do zbadania. No ale też nie da sobie w kaszę dmuchać.

Z uwagi na to, że Gordon jest psiakiem lękliwym, znacznie lepiej by się czuł w rodzinie, w której są nieco starsze dzieci, rozumiejące, że gwałtowne ruchy i krzyki wywołują w nim lęk.

Zdobywając zaufanie Gordona, zyskuje się fajnego, oddanego Przyjaciela.

nr karty: 29/EL/2022

 

Bekon

Psy duże

Bekon trafił do schroniska 06.11.2022 z ulicy Pasłęckiej.

Bekon to cudowny, dobry i wdzięczny przyjaciel. Jest łasy na pieszczoty i chętnie się przytula. Uwielbia kontakt z człowiekiem.

Bekon jest aktywnym i energicznym psiakiem, niestraszne mu długie spacery i wędrówki po lesie. Jest żywo zainteresowany wszystkim, co dzieje się dookoła, jednocześnie nie tracąc kontaktu z opiekunem.

Raczej stroni od innych psów, jest skupiony na człowieku i chce, by uwaga była skupiona na nim. Zdaje się być jednak pozytywnie nastawiony wobec suczek

Bekon ma ok. 4 lat i z pewnością wiele można go nauczyć. Ten psiak jest tak pozytywny i tak spragniony życia, że żal patrzeć, jak marnuje się za kratami!

nr karty: 268/2022

 

Aperol

Psy duże

Aperol trafił do schroniska 06.11.2022 z ulicy Malborskiej.

Aperol to średniej wielkości i przecudnej urody psiak. W pierwszych dniach pobytu w schronisku był smutny i nieobecny. Wraz z upływem czasu okazało się, że to energiczny gość, który uwielbia zabawę.

Aperol jest młodym psem, bardzo żywiołowym i aktywnym. Uwielbia biegać za piłką i bawić się ze swoją koleżanką z boksu. Energia go wręcz rozpiera, dlatego też troszkę ciągnie na smyczy.

Jest bardzo miły i towarzyski, jednak trzeba mieć na uwadze, że szybko się „nakręca” i potencjalny nowy opiekun musiałby popracować z nim przede wszystkim nad wyciszeniem emocji, np. nad reakcją na mijane, obce psy.

nr karty: 267/2022

 

Baribal

Psy duże

Baribal trafił do schroniska 25.10.2022 z miejscowości Nowakowo, gdzie błąkał się już od dłuższego czasu. Ktoś musiał go kiedyś kochać i o niego dbać, ponieważ ten psiak poza człowiekiem świata nie widzi…

Baribal jest dużym psem, który być może swoim wyglądem budzi strach. W rzeczywistości jest najmilszym, najczulszym stworzeniem, które kocha ludzi całym sercem.

Już z daleka przebiera łapkami na widok człowieka, merda ogonem i rozpaczliwie skomle.

„Czekam na ciebie, tęsknię, pogłaszcz mnie, weź mnie na spacer, przytul… kochaj mnie.” Człowiek jest dla niego wszystkim…

Baribal pięknie spaceruje na smyczy i reaguje na zawołanie. Odwraca się, by sprawdzić, czy aby na pewno opiekun idzie za nim, podbiega, rozda kilka buziaków – wtedy może spokojnie iść dalej…

Nie reaguje na mijane na spacerach psy.

W styczniu 2023 Baribal przeszedł zabieg usunięcia narośli na lewym oku.

Wiemy, wiemy, że takim psiakom ciężko znaleźć domy. Czarny, duży, pospolity, nie pierwszej młodości… A on tak rozpaczliwie pragnie domu, bezpieczeństwa i miłości. Niech znajdzie swoje miejsce na ziemi!

 

nr karty: 27/EL/2022

 

Murzyn II

Psy małe

Murzyn trafił do schroniska 19.10.2022, ponieważ jego opiekun nie mógł dłużej się nim zajmować z powodu swojej ciężkiej choroby.

Murzyn jest małym psem w średnim wieku. To typowo domowy pupil, który, zanim znalazł się w schronisku, był oczkiem w głowie swojego opiekuna.

Murzyn jest spokojnym i przyjaznym zwierzęciem, które całym sercem przywiązuje się do człowieka.

nr karty: 259/2022

 

Vermont

Psy duże

Vermont trafił do schroniska 15.10.2022 z ulicy Strumykowej.

W październiku minął rok, odkąd Vermont zasilił szereg naszych bezdomnych psiaków…

Vermont to młody psiak pokaźnych rozmiarów. Taki duży szczeniak, który nie zna jeszcze uroków życia, ale z dziecięcą radością pragnie je poznawać! Na spacerach wprost rozpiera energia. Uwielbia poznawać nowe tereny, jest ciekawski i zainteresowany wszystkim dookoła.

Czworonożnych kumpli traktuje dosyć wybiórczo. Nie toleruje samców, z większością suczek żyje w zgodzie. Aktualnie dzieli boks z Gamą. Ta urocza parka dogaduje się wprost fenomenalnie!

Vermont jest inteligentnym psem, który wymaga dużo ruchu. Potrzebuje także pracy i przede wszystkim osoby, która będzie potrafiła wykorzystać jego potencjał. A zdecydowanie ma zadatki na wspaniałego towarzysza życia!

nr karty: 253/2022

 

Malwa

Psy małe

Malwa trafiła do schroniska 20.09.2022 z Bażantarni. Suczka urodziła się mniej więcej w czerwcu 2017.

Malwa to mała psinka drobnej budowy o równie delikatnej i kruchej osobowości…

Sunia jest troszkę nieśmiała w kontaktach z ludźmi. Większość dnia spędza w budzie, gdzie skutecznie ukrywa się przed „złym światem”…

Malwa bardzo chce ufać człowiekowi i chętnie pozwala mu się głaskać. Mimo, że jeszcze z dozą nieśmiałości spogląda mu w oczy, to widać w niej ciekawość i nadzieję

Malwa lubi towarzystwo innych psów, jednak potrafi je sobie należycie „ustawić”. To panienka z charakterkiem.

Malwa szuka w człowieku spokoju i ukojenia. Pragniemy dla niej cierpliwych, czułych i spokojnych opiekunów, którzy pomogą jej nabrać pewności siebie. Malwa najbardziej na świecie potrzebuje w końcu poczuć się bezpiecznie… niech prędko znajdzie ciepły dom!

 

nr karty: 231/2022

 

 

Gufi

Psy duże

Gufi trafił do schroniska 19.09.2022 z ulicy Lotniczej.

Gufi to sympatyczny psiak średniej wielkości, który ma prawdopodobnie powyżej 5 lat. Jest energicznym stworzeniem, które lgnie do ludzi.

nr karty: 227/2022

 

 

Rea

Psie staruszki

Rea trafiła do schroniska 12.09.2022.

Rea to dosyć duża, ok. 12-letnia sunia. Mimo wieku, jest w znakomitej kondycji i wręcz tryska energią i pogodą ducha.
Rea uwielbia długie spacery, bieganie i zabawy na łonie natury. Zachowuje się jak duży szczeniak ! Aż ciężko uwierzyć, że ma za sobą już 12 wiosen.
Rea świetnie dogaduje się z innymi psami, jest serdecznie nastawiona do każdego przedstawiciela swojego gatunku.
Dla Rei szukamy rodziny, która będzie gotowa i chętna do codziennego spędzania z nią czasu aktywnie. Sunia, poza tym, że jest spragniona ruchu, jest także uczuciowa i wdzięczna. Będzie cudowną przyjaciółką!

 

nr karty: 223/2022

 

 

 

Lucek

Psy duże

Lucek trafił do schroniska 09.09.2022.

Lucek jest nieśmiałym, spokojnym i łagodnym stworzeniem.  Jest psem, który chce być tłem. Nie chce zostać zauważony. Żyje w swojej skorupie, skrywając się skutecznie przed podłym światem…

Lucek powoli przekonuje się do ludzi, pomału zaczyna ufać. Ten proces w schronisku jest jednak bardzo żmudny i czasochłonny.

Lucek rewelacyjnie czuje się wśród innych psów, to one dodają mu odwagi.

Naszemu Lucjanowi brakuje pewności siebie. Bardzo byśmy chcieli, by ktoś zlitował się nad tą kruchą istotą i pokazał, jak dobre i błogie życie można wieść u boku człowieka…

nr karty: 222/2022

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny