Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Budrys

Psy duże

Budrys został oddany do schroniska 28.11.2019 przez swoich opiekunów z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

Budrys to średniej wielkości pies, który ma około 8/9 lat. Całe swoje dotychczasowe życie spędził przy budzie, na łańcuchu... Znając realia życia psów na łańcuchach, domyślamy się, że Budrys nie chodził na spacery i nie bawił się z ludźmi. Pewnie dlatego nie rozumie, że ręka człowieka może głaskać i przypinać smycz, by psiak mógł pójść na spacer razem z człowiekiem. Na razie Budrys boi się tej ręki. Wiemy również, że nie lubi kotów.

Bardzo chcielibyśmy, by chociaż na stare lata Budrys doświadczył, czym jest życie u boku człowieka, dla którego pies jest przyjacielem i członkiem rodziny a nie żywym alarmem.

nr karty: 406/2019

 

Diego

Psy małe

Diego został oddany do schroniska 14.10.2019 przez swoich opiekunów, ponieważ ci nie dawali sobie rady z psem.

Diego to psiak, który urodził się 24.03.2016 i zamieszkał w ze swoją dotychczasową rodziną w wieku 1 miesiąca. Był pupilem swojej pani - ona dbała o niego i rozpieszczała go, jej mąż bał się psa i nie czuł się przy nim komfortowo. To Diego dominował w domu. On dyktował, kiedy można założyć mu smycz, czym będzie się bawił, co będzie jadł, czy pozwoli sobie zrobić zastrzyk u weterynarza, itp. Psiak nerwowo reaguje na gestykulację, na podnoszenie dzieci czy innego psa do góry, na przytulanie. Jego opiekunka zapewnia, że pies jest bardzo inteligentny i szybko się uczy, zna komendy: siad, zostań, leżeć, daj łapę, fe, odejdź, stój, do mnie, idziemy. Ponadto Diego lubi, gdy się go czesze i lubi jeździć samochodem, pozostawiony sam w domu nie niszczy i nie szczeka, w stosunku do innych psów jest ostrożny, ale nie agresywny. W przeszłości zdarzyło mu się kilkakrotnie złapać człowieka zębami za rękę i raz ugryźć.

Za sprawą nieudanych adopcji wiemy z całą pewnością, że Diego jest psem trudnym, który wykazuje agresję. Szukamy dla niego doświadczonego w wychowywaniu psów agresywnych, odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna, który będzie potrafił nauczyć Diego podstaw życia u boku człowieka a także ustali pewne zasady i pokaże mu, że nie wszystko mu wolno.

nr karty: 365/2019

 

Lego

Psy duże

Lego został oddany do schroniska 06.10.2019 w wieku 9 miesięcy. Powiedziano nam, że pies "dewastuje mieszkanie" i potrafi ugryźć domownika - małe dziecko.

Po miesiącu pobytu w schronisku Lego zamieszkał w tzw. domu tymczasowym, niestety jednak we wrześniu 2021 musiał wrócić do schroniska. Tak opisuje psa jego tymczasowy opiekun:

" Lego jest bardzo mądrym psem. Jeszcze nie wszystko ogarnia i popełnia błędy, ale naprawdę szybko łapie komendy.
Umie - siad, leżeć, zostaw, podaj łapę, stój, a po spacerze spokojnie daje sobie wycierać łapy. Jeśli zobaczy kaczki, ptaki lub kota - na pewno pociągnie, ale z naturą się nie wygra.
Tramwaje go ciekawią, ale już za nimi nie biegnie. Za rowerem i deskorolką może jeszcze ruszyć.
Spuszczony ze smyczy i przywołany nie wraca, dopiero po chwili sam decyduje o powrocie, dlatego lepiej unikać tego typu sytuacji. Jest bardzo uparty i bardzo by chciał, żeby wszystko było tak jak on chce.
Po konsultacjach behawioralnych, wykonywana jest praca nad kontrolowaniem emocji w domu i na spacerze. Na pewno wymaga jeszcze mnóstwa pracy.
Jest wulkanem energii. Nie da się go zmęczyć fizycznie, węchowo również trudno, jedynie psychicznie.

Ma stale podłączone źródło zasilania i cały czas chce się bawić. Lubi przeskakiwać przeszkody i robi to z pełną gracją. Szybko biega, lubi wybieg i szarpanie się.
Nie załatwia się w domu, nie gryzie mebli, nie gryzie butów i ubrań. Uwielbia papier i pudełka. Rozpracuje każde, które znajdzie. Ma lęk separacyjny, ale już nie niszczy niczego, ani nie drapie drzwi - chwile popiszczy i idzie spać.
UWIELBIA być głaskanym i drapanym, to największy pieszczoch. Jest bardzo zazdrosny o inne psy w domu. BARDZO.
Ugryzł kilka osób i dwa psy (nie lubi dzieci, szczeniaków i wielu innych psów). Zazwyczaj przymilał się i chciał głaski, po czym po kilku głaskach gryzł w rękę.
Nie jest to pies dla pracoholika, bo potrzebuje dużo atencji.
Na pewno potrzebuje ogrodu - nudzi mu się w mieszkaniu, przez cały dzień patrzy w okno i popiskuje.
Nie lubi smyczy i kagańca. Potrzebuje przestrzeni, bo jest żywym srebrem."
Lego jest psem średniej wielkości, ważącym około 18kg. Urodził się około 01.02.2019.

nr karty: 105/2021

 

Agat

Psy duże

Agat został oddany do schroniska 30.07.2019 przez swojego opiekuna z powodu zmiany sytuacji życiowej.

Tak w lipcu 2020 psiaka opisała wolontariuszka Justyna:

"Początki Agata w schronisku były dla niego bardzo trudne, nie mógł się odnaleźć wśród ciągłego hałasu i innych psów. Trochę mu zajęło przyzwyczajenie się do tego miejsca. Potrafił on wtedy warknąć na człowieka albo pokazać mu zęby, jednak można powiedzieć, że teraz jest to zupełnie inny pies.

Agat jest psem dużym lecz łagodnym. Zapięcie mu smyczy czy założenie obroży nie jest dla niego żadnym problemem, może to zrobić każdy. Bardzo lubi długie spacery po lasach. Na początku, gdy wychodzi z boksu potrafi pociągnąć smycz, ponieważ nie może doczekać się spaceru. Jednak poza teren schroniska uspokaja się i idzie ładnie. Agat bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i suczkami. Niekiedy zdarzają się psy, z którymi wchodzi w konflikty, ale są to naprawdę wyjątki. Na spacerach bez żadnej reakcji omija przechodzące obok niego inne czworonogi.

Ten pies bardzo lubi pieszczoty, czasami podchodzi do człowieka i dosłownie pcha mu się na kolana, aby ten go pogłaskał i pomiział. Zabiegi pielęgnacyjne nie robią na nim żadnego wrażenia. Spokojnie stoi i czeka aż skończy się na przykład jego czesanie. Dla smaczków zrobi wszystko, jest wielkim łasuchem. Nie wiemy, jaki ma on stosunek do dzieci, dlatego trzeba pamiętać, że to tylko pies, który ma prawo nie lubić pewnych czynności takich jak ciąganie z ogon, uszy czy łapanie za łapy.

Agat to kochany pies, który kiedyś mieszkał na podwórku, lecz wydaje mi się, że idealnie by nadawał się do domu z ogrodem, czy mieszkania. Szybko się uczy, więc nauka czystości zapewne pójdzie gładko."

nr karty: 238/2019

 

Gabon/Roki

Psy duże

Gabon trafił do schroniska 15.07.2019. Ten urodzony 7 lat temu psiak (mniej więcej w maju 2012), całe swoje życie mieszkał w kojcu, z którego nie wyprowadzano go na spacery.

Mimo tego, że trzymany na uboczu i w zamknięciu, Gabon to przyjazny, lgnący do ludzi pies. Bardzo liczymy na to, że uda się nam znaleźć dla niego odpowiedzialnych i kochających opiekunów, którzy zapewnią mu właściwą opiekę i pokażą, jak wspaniałe może być życie "na wolności", u boku człowieka, dla którego będzie członkiem rodziny i przyjacielem.

nr karty: 221/2019

 

Urban

Psy duże

Nasza perełka, nasz nieoszlifowany diament - Urban, trafił do elbląskiego schroniska 27.06.2019 z miejscowości Tropy Elbląskie.

Z początku nie było łatwo - pokazywał ząbki, powarkiwał i dawał znać, że nie życzy sobie naszej obecności. Po niedługim czasie wszystko zaczęło się zmieniać. Stworzył z pracownikami wspaniałą więź, którą widać po dziś dzień. Stałych wolontariuszy również wita z merdających ogonkiem.

Odwiedzających schronisko wita ozięble - szczeka i obnaża piękne uzębienie. Jednak moment, stop! To nie agresja. Urban jest po prostu nieufny. Nie wiemy czego zaznał w przeszłości, więc prosimy to uszanować.

Urban to sprawne, zdrowe psisko mające mniej więcej 7 lat. Do znanych mu osób jest łagodny, bardzo oddany i usłuchany. Pięknie siada przed podaniem posiłku i podaje łapę. Przed wyjściem z boksu również siada i daje sobie na spokojnie założyć smycz. Na smyczy chodzi perfekcyjnie. Reaguje na korekty. Na mijające psy nie zwraca uwagi (jednak próby połączenia go z innym czworonogiem spełzły na niczym). Zabiegi pielęgnacyjne nie stwarzają problemu, jednak u lekarza weterynarii lepiej zaopatrzyć się w dobry kaganiec. Czas wolny uwielbia spędzać bawiąc się piłką bądź wylegując się na słoneczku.

Urban to wspaniały pies, który sprawdzi się jako kompan do wspólnych spacerów jak i leżakowania w ogródeczku. Będzie lekiem na każde zło, a przy okazji nie pozwoli wejść byle komu na pańskie włości. Urbana nie polecamy do domu z małymi dziećmi.

nr karty: 17/EL/2019

 

Safar

Psy duże

SAFAR trafił do schroniska 31.05.2019. Tego dnia dostaliśmy zgłoszenie, że duży pies błąka się przy opuszczonym domu w Nowakowie.

Gdy znalazł się za kratami boksu wiele osób unikało go mówiąc, że „ma podejrzane spojrzenie” bądź, że „dziwnie patrzy mu z pyska”. I nic w tym dziwnego. Safar potrafił lustrować ludzi, jak gdyby chciał przejrzeć ich duszę. Jednak to spojrzenie nie było pełne złości, lecz zrezygnowania. Nie wiemy, co wcześniej działo się z Safarem. Czy ktoś go wyrzucił, bo stał się dużym psem? Czy ktoś wyrzucił go przy drodze z myślą o nadchodzących wakacjach? A może to Safar uciekł komuś z posesji i nie wiedział jak wrócić? Możemy jedynie spekulować. Jednak z naszych obserwacji wynika, że nic dobrego nie spotkało go w przeszłości i może dlatego próbował odstraszyć nas swoją postawą. Jedno jest pewne – był bity. Źle reaguje na podniesioną rękę i rzucanie kija. Mimo wszystko z radością wita każdego kto wchodzi do jego klatki. Nie ma problemu z agresją lękową.

Niedługo minie rok od momentu przyjęcia go do schroniska. Wiele zmieniło się od tamtej pory. Safar stał się wesołym i lubianym psiakiem. Ma on około 4 lat. Jest bardzo mądrym, pojętnym i usłuchanym psiakiem, jednak nadaje się on tylko i wyłącznie dla osoby, która miała już dużego i silnego psa z charakterem, bądź osoby, która zna się na psach i jest skora do pracy z behawiorystą. Naszą intencją nie jest odstraszenie zainteresowanych adopcją Safara, lecz uświadomienie, że jest on silnym psem, który potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna, który wykorzysta potencjał drzemiący w tym pięknym psie oraz nie odda go, gdy pojawią się ewentualne problemy z wychowaniem. Safar nie jest typem psa wodnego, unika rzek i baseników. Zabawki również traktuje wybiórczo. Przy zapinaniu obroży oraz smyczy nie skacze na opiekuna. Zabiegi u weterynarza znosi w miarę spokojnie. Safar nie nadaje się również do domu, gdzie są już inne zwierzęta. W schronisku zamieszkuje pojedynczy boks, gdyż próby złączenia go z jakąkolwiek suczką skończyły się fiaskiem. Safar to psi indywidualista, nie wygramy z jego naturą. Wcześniej wspominaliśmy, że Safar jest silnym psem, dlatego potrzebuje on osoby, która zapanuje nad nim na smyczy. Początek spaceru jest dość szalony, jednak z każdą minutą Safar się uspokaja. Bardzo ładnie reaguje na komendy oraz korekty. Zna podstawowe komendy. Reaguje również natychmiastowo na swoje imię. Spuszczony luzem r

ównież pięknie trzyma się opiekuna. Jednak trzeba BARDZO uważać czy w pobliżu nie biegają obce psy. W mieszkaniu, po krótkiej nauce, zachowuje czystość. Nadaje się on do mieszkania, jak i do domu z ogrodem.

UWAGA! Safar panicznie boi się burzy oraz fajerwerków. Łatwo radzi sobie z płotem czy siatką. Najlepiej, by w przyszłym domu miał swój własny kąt, w którym mógłby się zaszyć. Naszym zdaniem Safar to wspaniały pies, który marnuje się za kratami boksu. Jako że jest niesamowicie inteligentnym psem, praca z nim będzie bardzo satysfakcjonująca oraz owocna. Jesteśmy pewni, że odpowiedni opiekun odkryje w nim całą masę zdolności i zalet.

nr karty: 15/EL/2019

 

Sonia

Psy duże

Sonia trafiła do schroniska 24.05.2019 w wynik likwidacji firmy, w której przez lata "pracowała" jako pies stróżujący. Niestety, pomimo kilkutygodniowych prób, właścicielom firmy nie udało się znaleźć dla suczki nowych opiekunów.

Sonia to 13-letnia suczka średniej wielkości. Jest ufnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem.

Pragniemy, by choć na stare lata Soni dane było zamieszkać w prawdziwym domu, u boku kochającego człowieka, dla którego będzie członkiem rodziny i przyjacielem.

nr karty: 170/2019

 

Borys

Psy duże

Borys został oddany do schroniska 24.05.2019 z powodu zmiany miejsca zamieszkania jego opiekunów.

Borys to 7-letni pies średniej wielkości, który przez całe swoje dotychczasowe życie mieszkał na podwórku i pilnował posesji. Jak mówią jego opiekunowie - jest energiczny, skoczny i wesoły. W stosunku do obcych sobie ludzi bywa nieufny.

nr karty: 169/2019

 

Jogin

Psy duże

Jogin po raz pierwszy trafił do schroniska w czerwcu 2018 z ulicy Nowodworskiej. Nikt go nie szukał i psiak kolejnych 6 miesięcy spędził w schronisku. Adoptowano go w listopadzie 2018 roku, niestety 18.04.2019 Jogin znowu stał się bezdomny - jako powód oddania psiaka podano jego skłonność do uciekania z posesji.

Jogin to dosyć duży, około 2-letni pies. Jest ufnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem. W stosunku do innych psów bywa dominujący a nawet agresywny.

Jogin to pies o silnym charakterze, który potrzebuje opiekuna, który zapewni mu odpowiednią ilość ruchu (aktywności) i uwagi.

nr karty: 124/2019

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny