Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Mintaj

Psy małe

Mintaj trafił do schroniska 22.12.2022 razem z Krewetką z ulicy Nowodworskiej.

Mintaj to psiak niewielkich rozmiarów, w średnim wieku. Posiadacz jednego z najbardziej uroczych uśmiechów w schronisku.

Mintaj, choć przyjazny i kontaktowy, ma w sobie pewną dozę nieśmiałości. Obawia się podniesionej ręki, gwałtownych ruchów. Zapewne nie spotkało go w życiu zbyt wiele dobrego ze strony człowieka...

Na wołanie reaguje delikatnym merdaniem ogonka. Potrzebuje chwili, by zrozumieć, że nie stanie mu się żadna krzywda, a wówczas chętnie poddaje się głaskaniu.

Mintaj niestety nie przepada za towarzystwem innych psów. Jest wielbicielem ciszy, spokoju i perspektywy bycia jedynakiem.

Mintaj będzie wspaniałym towarzyszem życia. Potrzebuje dużo ciepła, miłości, spokoju i zrozumienia. To kruche serce bardzo na to zasługuje.

nr karty: 303/2022

 

Mako

Psie staruszki

Mako został oddany do schroniska 04.12.2022, ponieważ jego opiekun zmarł.

Mako to dosyć duży pies, który ma około 12 lat. Zanim znalazł się w schronisku, mieszkał w mieszkaniu. Mako jest łagodnym i przyjaznym w  stosunku do ludzi stworzeniem. Uwielbia się bawić patykami. Na smyczy chodzi wzorowo, lubi długie spacery. Obecnie przebywa w boksie z lękową suczką i dominującym psem, z którymi nie wchodzi w konflikty. Przed zamieszkaniem koniecznie musiałby poznać psa- rezydenta.

Mako jest cudownym psem, który szuka spokojnej przystani na stare lata...

nr karty: 286/2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Gordon

Psy duże

Gordon trafił do schroniska 23.11.2022, ponieważ jego opiekun zmarł.

Gordon jest psiakiem, dla którego pierwsze spotkanie z kimś nowym nie jest łatwe. Obawia się człowieka, a mimo to podchodzi, pragnąc kontaktu. Pomimo, że boi się ręki nad sobą, czy bardziej gwałtownych ruchów, bez problemu daje sobie zapiąć smycz, bo wie, że z człowiekiem, który się nim zainteresował, czeka go coś przyjemniejszego, niż samotne siedzenie całymi dniami w boksie.

Po nawiązaniu nici porozumienia i przekonaniu go, że nie mamy złych zamiarów, Gordon zaczyna się otwierać i wychodzi z niego natura łagodnego pieszczocha. Uwielbia mizianie. Ale nie tak, że dwa razy się pogłaszcze i na tym koniec – duuużo miziania!

Nie jest jednak w tym nachalny – po prostu jego wewnętrzny urok powoduje, że ręka sama wędruje, by go podrapać pod brodą, czy za uchem. Sprawdzone – po prostu nie da się go nie pomiziać.

Gdy Gordon nabierze nieco pewności siebie, staje się psiakiem aktywnym, czujnym, interesującym się każdym szmerem dookoła. Jeśli ktoś chciałby z nim pobiegać, nie miałby nic przeciwko, pod warunkiem, że po tym wszystkim będzie głaskanie i jakiś smaczek. Przy czym maraton to nie dla niego – jak już to lekka lub umiarkowana przebieżka, a najlepiej sztafeta z kością zamiast pałeczki.

Podczas spacerów przeważnie nie zwraca uwagi na inne psy – szkoda mu czasu na sprzeczki i animozje, gdy w koło tyle jest do zbadania. No ale też nie da sobie w kaszę dmuchać.

Z uwagi na to, że Gordon jest psiakiem lękliwym, znacznie lepiej by się czuł w rodzinie, w której są nieco starsze dzieci, rozumiejące, że gwałtowne ruchy i krzyki wywołują w nim lęk.

Zdobywając zaufanie Gordona, zyskuje się fajnego, oddanego Przyjaciela.

nr karty: 29/EL/2022

 

Bekon

Psy duże

Bekon trafił do schroniska 06.11.2022 z ulicy Pasłęckiej.

Bekon to cudowny, dobry i wdzięczny przyjaciel. Jest łasy na pieszczoty i chętnie się przytula. Uwielbia kontakt z człowiekiem.

Bekon jest aktywnym i energicznym psiakiem, niestraszne mu długie spacery i wędrówki po lesie. Jest żywo zainteresowany wszystkim, co dzieje się dookoła, jednocześnie nie tracąc kontaktu z opiekunem.

Raczej stroni od innych psów, jest skupiony na człowieku i chce, by uwaga była skupiona na nim. Zdaje się być jednak pozytywnie nastawiony wobec suczek

Bekon ma ok. 4 lat i z pewnością wiele można go nauczyć. Ten psiak jest tak pozytywny i tak spragniony życia, że żal patrzeć, jak marnuje się za kratami!

nr karty: 268/2022

 

Aperol

Psy duże

Aperol trafił do schroniska 06.11.2022 z ulicy Malborskiej.

Aperol to średniej wielkości i przecudnej urody psiak. W pierwszych dniach pobytu w schronisku był smutny i nieobecny. Wraz z upływem czasu okazało się, że to energiczny gość, który uwielbia zabawę.

Aperol jest młodym psem, bardzo żywiołowym i aktywnym. Uwielbia biegać za piłką i bawić się ze swoją koleżanką z boksu. Energia go wręcz rozpiera, dlatego też troszkę ciągnie na smyczy.

Jest bardzo miły i towarzyski, jednak trzeba mieć na uwadze, że szybko się „nakręca” i potencjalny nowy opiekun musiałby popracować z nim przede wszystkim nad wyciszeniem emocji, np. nad reakcją na mijane, obce psy.

nr karty: 267/2022

 

Baribal

Psy duże

Baribal trafił do schroniska 25.10.2022 z miejscowości Nowakowo, gdzie błąkał się już od dłuższego czasu. Ktoś musiał go kiedyś kochać i o niego dbać, ponieważ ten psiak poza człowiekiem świata nie widzi…

Baribal jest dużym psem, który być może swoim wyglądem budzi strach. W rzeczywistości jest najmilszym, najczulszym stworzeniem, które kocha ludzi całym sercem.

Już z daleka przebiera łapkami na widok człowieka, merda ogonem i rozpaczliwie skomle.

„Czekam na ciebie, tęsknię, pogłaszcz mnie, weź mnie na spacer, przytul… kochaj mnie.” Człowiek jest dla niego wszystkim…

Baribal pięknie spaceruje na smyczy i reaguje na zawołanie. Odwraca się, by sprawdzić, czy aby na pewno opiekun idzie za nim, podbiega, rozda kilka buziaków – wtedy może spokojnie iść dalej…

Nie reaguje na mijane na spacerach psy.

W styczniu 2023 Baribal przeszedł zabieg usunięcia narośli na lewym oku.

Wiemy, wiemy, że takim psiakom ciężko znaleźć domy. Czarny, duży, pospolity, nie pierwszej młodości… A on tak rozpaczliwie pragnie domu, bezpieczeństwa i miłości. Niech znajdzie swoje miejsce na ziemi!

 

nr karty: 27/EL/2022

 

Murzyn II

Psy małe

Murzyn trafił do schroniska 19.10.2022, ponieważ jego opiekun nie mógł dłużej się nim zajmować z powodu swojej ciężkiej choroby.

Murzyn jest małym psem w średnim wieku. To typowo domowy pupil, który, zanim znalazł się w schronisku, był oczkiem w głowie swojego opiekuna.

Murzyn jest spokojnym i przyjaznym zwierzęciem, które całym sercem przywiązuje się do człowieka.

nr karty: 259/2022

 

Vermont

Psy duże

Vermont trafił do schroniska 15.10.2022 z ulicy Strumykowej.

Vermont to młody psiak pokaźnych rozmiarów. Taki duży szczeniak, który nie zna jeszcze uroków życia, ale z dziecięcą radością pragnie je poznawać.

Vermonta na spacerach wprost rozpiera energia. Uwielbia poznawać nowe tereny, jest ciekawski i zainteresowany wszystkim dookoła.

Towarzystwo innych psów raczej mu nie odpowiada. Wolałby dzielić życie ze swoim człowiekiem jako psi jedynak.

Vermont jest inteligentnym psem, który wymaga dużo ruchu. Potrzebuje także pracy i przede wszystkim osoby, która będzie potrafiła wykorzystać jego potencjał. A zdecydowanie ma zadatki na wspaniałego towarzysza życia!

 

nr karty: 253/2022

 

Malwa

Psy małe

Malwa trafiła do schroniska 20.09.2022 z Bażantarni. Suczka urodziła się mniej więcej w czerwcu 2017.

Malwa to mała psinka drobnej budowy o równie delikatnej i kruchej osobowości…

Sunia jest troszkę nieśmiała w kontaktach z ludźmi. Większość dnia spędza w budzie, gdzie skutecznie ukrywa się przed „złym światem”…

Malwa bardzo chce ufać człowiekowi i chętnie pozwala mu się głaskać. Mimo, że jeszcze z dozą nieśmiałości spogląda mu w oczy, to widać w niej ciekawość i nadzieję

Malwa lubi towarzystwo innych psów, jednak potrafi je sobie należycie „ustawić”. To panienka z charakterkiem.

Malwa szuka w człowieku spokoju i ukojenia. Pragniemy dla niej cierpliwych, czułych i spokojnych opiekunów, którzy pomogą jej nabrać pewności siebie. Malwa najbardziej na świecie potrzebuje w końcu poczuć się bezpiecznie… niech prędko znajdzie ciepły dom!

 

nr karty: 231/2022

 

 

Gufi

Psy duże

Gufi trafił do schroniska 19.09.2022 z ulicy Lotniczej.

Gufi to sympatyczny psiak średniej wielkości, który ma prawdopodobnie powyżej 5 lat. Jest energicznym stworzeniem, które lgnie do ludzi.

nr karty: 227/2022

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny