Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Dasti

Psy duże

Dasti trafił do schroniska 17.03.2023 z ulicy Fromborskiej.

Dasti to około 4/5-letni dosyć duży psiak - waży ok. 30 kilogramów.

Dasti jest stworzeniem bardzo delikatnym, czułym i przyjaznym. Uwielbia kontakt z człowiekiem – duża dawka głaskania i przytulania są obowiązkowym punktem każdego spaceru! W ramionach ludzi Dasti zdaje się zapominać o całym świecie. Wzorowo spaceruje na smyczy. Mijające go psy, ludzie czy samochody nie robią na nim większego wrażenia. Nie wiemy jednak, jak Dasti zachowałby się w bliskim kontakcie z czworonogiem.

Musimy wspomnieć o niepełnosprawności Dastiego... To dość duże, potulne psisko zmaga się z problemami z prawą, przednią łapką. Nie wiemy, czy Dasti już się taki urodził, czy niedowład wynika z ludzkiego zaniedbania.

Dla Dastiego szukamy spokojnej i odpowiedzialnej rodziny. Nie pozwólmy, aby jego niepełnosprawność przekreśliła szanse na szczęśliwe życie!

nr karty: 76/2023

 

Malina

Psy małe

Malina trafiła do schroniska 12.03.2023 z Jeleniej Doliny.

Nie da się ukryć, że w żyłach Maliny płynie krew owczarka belgijskiego malinois, dlatego też i imię nie jest przypadkowe.

Malina to prawdziwy wulkan energii, zawsze w gotowości do długiego spaceru i zabawy. Ciężko utrzymać ją w jednym miejscu, tak bardzo „roznosi” ją chęć do działania…

Malinkę frustruje zamknięcie w boksie, brak zajęcia i brak swojego człowieka na wyłączność.

Dla Malinki szukamy doświadczonego opiekuna, dla którego praca z psem nie jest obca. Opiekuna, który będzie umiejętnie Malinkę prowadził, bo ta sunia naprawdę ma potencjał na bycie super psem!

nr karty: 74/2023

 

 

Roki

Psy małe

Roki został oddany do schroniska 11.10.2022 z powodu alergii dziecka. Schroniskowy zgiełk bardzo go przerażał. Był wtedy młodziutkim, 7-miesięcznym psiakiem, który powinien korzystać z dzieciństwa... Początkowo ze strachu nie chciał mieć z nami kontaktu, warczał i jasno pokazywał, że nie życzy sobie bliskiego kontaktu. Powoli jednak ciekawość zwyciężała, aż Roki zaczął nam ufać.

Roki dał się nam poznać jak cudowny, energiczny i pełen werwy maluch. Po 5 miesiącach spędzonych w schronisku Roki został adoptowany!

Niestety po niecałych 2 tygodniach Roki wrócił z adopcji... Osoby te nie zdawały sobie sprawy z pracy, którą trzeba włożyć w wychowanie młodego psa, którego zachowania w domu nie przewidzimy.

Roki jednak zdaje się nie przejmować przeszłością - w dalszym ciągu jest pogodnym, uśmiechniętym i czułym stworzeniem. Uwielbia długie spacery w towarzystwie wolontariuszy. W schroniskowym boksie przebywa z 4 samcami, z którymi utrzymuje bezkonfliktową relację. W sytuacjach niekomfortowych, wspaniale komunikuje się z psami. Grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne i pobyt u weterynarza. Toleruje koty.

Roki jest wrażliwym stworzeniem, który potrzebuje odpowiedniego podejścia ze strony przyszłych opiekunów. Szukamy dla niego osób, które nie zawiodą go, kiedy na drodze pojawią się problemy. Z bólem patrzymy na to, ile przeszedł w tak młodym wieku...

nr karty: 68/2023

 

Anakin

Psy duże

Anakin trafił do schroniska 22.02.2023 z ulicy Kościuszki. Widząc tak pewnego siebie i zadbanego psiaka mieliśmy pewność, że szybko zostanie odebrany przez zatroskanych opiekunów. Tak się jednak nie stało...

Anakin to piękny, młody (około 2-3 letni) kawaler. Swoim spokojem zdobył nie jedno serce, do tej pory jednak nie na tyle, żeby opuścić schroniskowe kraty... Anakin jest stonowanym i łagodnym stworzeniem. Nie

 

 

jest wybitnie wylewny, lecz z chęcią przyjmuje głaskanie w odpowiednich ilościach. Uwielbia długie spacery, podczas których ma możliwość eksplorować nowe tereny.

Aktualnie boks dzieli z suczką i samcem. Zdarzało się mu jednak ,,tłamsić" słabsze jednostki. Przed zamieszkaniem w domu z innym czworonogiem, Anakin koniecznie musiałby dobrze poznać psa-rezydenta.

 

 

Pragniemy, aby Anakin zdobył czyjeś serce.

Staramy się z całych sił otoczyć go chociaż namiastką domowego ciepła. On jednak bardzo tęskni za całością...

 

nr karty: 53/2023

 

Burza

Psy małe

Burza trafiła do schroniska 13.12.2022 z dzielnicy Rubno. Strach ją paraliżował, bała się każdego ruchu i odgłosu... Burza najprawdopodobniej nigdy nie miała swojego opiekuna, nie znała bliskości człowieka i nigdy nie spacerowała na smyczy.

Burza to około roczna suczka średniej wielkości. Od momentu trafienia do schroniska poczyniła pewne postępy, jednak w dalszym ciągu jest bardzo nieufnym i wycofanym stworzeniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wykazuje agresji wobec ludzi! Bez problemu można nałożyć jej szelki, czy wykonać badania u weterynarza. Burza również świetnie dogaduje się z innymi psami, dają jej one poczucie bezpieczeństwa.

Dla Burzy szukamy osoby, która od podstaw nauczy ją życia u boku człowieka. Niestety znamy realia schroniska - zdajemy sobie sprawę, że lękowa suczka o przeciętnym wyglądzie ma bardzo małe szanse na znalezienie domu... Wierzymy jednak w to, że i Burza znajdzie dom, w którym poczuje się bezpiecznie i zaufa ludziom!

nr karty: 292/2022

*Zdjęcia zostały zrobione w kwietniu 2023r.

 

Negev

Psy duże

Negev został oddany do schroniska 16.02.2023, ponieważ jego opiekunowie przeprowadzili się i nie mogli zabrać go ze sobą zagranicę.

Negev to duży pies w typie rasy owczarek niemiecki, który urodził się 29.09.2019r. Jest domowym psem o dominującym charakterze. Z relacji jego dotychczasowych opiekunów wiemy, że psiak jest posłuszny, ładnie chodzi na smyczy i zna podstawowe komendy. Pozostawiony sam w domu jest grzeczny - nie wyje i nie niszczy. Od szczeniaka wychowywany był z kotem. Lubi jeździć samochodem. Nie toleruje innych psów. Nie jest wylewny w kontaktach z ludźmi i nie lubi, gdy się go przytula.

Negev potrzebuje doświadczonego i konsekwentnego opiekuna.

nr karty: 46/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kansas/Bej

Psy duże

Kansas, wcześniej Bej, trafił do schroniska 06.02.2023.

Kansas to silnie zbudowany pies, który w dniu przyjęcia go do schroniska ważył 30kg. Do tej pory w schronisku dał się nam poznać jako spokojne i przyjaźnie nastawione do ludzi stworzenie.

Po kilku tygodniach od przyjęcia psiaka, skontaktowała się z nami osoba, która opowiedział nam o przeszłości psa:

Bej, urodził się w kwietniu 2014 roku, a w maju 2015 trafił do człowieka, który samotnie mieszkał na wsi w domu jednorodzinnym. Bej nigdy nie mieszkał w domu, miał swoją ocieploną budę, a w mroźne dni spał w

 

 

wiatrołapie domu. Codziennie jadł korpusy kurczaka, dodatkowo suchą karmę i miał zawsze świeżą wodę do picia. Miał do dyspozycji 1,5 hektara ziemi - to był jego wybieg, nigdy nie był na łańcuchu/smyczy i nigdy nie miał kagańca.

 

 

W 2015 roku po śmierci właściciela, Bejem zaopiekowało się małżeństwo. Jego miejsce zamieszkania i warunki nie zmieniły się.

Jednak w kwietniu 2022 zmarł jego drugi właściciel, a posiadłość została wystawiona na sprzedaż. Jeden z warunków sprzedaży był taki, że nowi właściciele zadbają o Beja. Stało się jednak inaczej - psiak znalazł się w schronisku...

Charakter Beja:

- zawsze przyjaźnie nastawiony do ludzi, nawet przytulał się do obcych,

- bardzo lubi dzieci i chętnie się z nimi bawił,

- boi się wody,

- nie lubił obcych ubranych w mundur, którzy wchodzili na posiadłość; w stosunku do strażaków był wrogo nastawiony,

- na terenie posiadłości nie miał kontaktu z innymi zwierzętami, raczej nie lubił kotów, które się kręciły w pobliżu,

- nie dopuszczał, aby na posiadłość wszedł obcy pies, wtedy stawał się bardzo agresywny i potrafił ugryźć drugiego psa,

- często zostawał sam na swoim terenie, nie było z nim żadnych problemów, w domu nigdy nie przebywał.

 

 

nr kraty: 1/MIL/2023

 

Stormi

Psy duże

Stormi trafiła do schroniska 03.02.2023 z ulicy Łubinowej.

Stormi, zanim trafiła do schroniska, była trzymana na łańcuchu. Wielokrotnie udawało jej się z niego zerwać, a wówczas szukała sobie „atrakcji”, zwiedzając wieś. Lgnęła do ludzi, zaczepiała psy do zabawy. Zwyczajnie potrzebowała tylko czułości i towarzystwa…

Stormi to jeszcze psie dziecko, ma niespełna 2 lata (urodziła się mniej więcej w sierpniu 2021r). Uwielbia długie spacery i szaleństwa z innymi psami. Jest energicznym, wesołym stworzeniem, które każdego wita serdecznym merdaniem ogonka i buziakami.

Stormi ma wyjątkowe spojrzenie. Jej oczy przyozdabiają białe plamki.

Nie pozwólmy, by kolejne lata życia Stormi zostały zmarnowane. Bardzo byśmy chcieli, by maleńka trafiła do ciepłej, troskliwej rodziny, która wynagrodzi jej przykrą przeszłość.

 

nr karty: 31/2023

 

Strąk

Psy małe

Strąk biegał po ulicach Elbląga przez ok. 2 tygodnie, aż w końcu 25.01.2023 udało się go złapać i bezpiecznie przetransportować do schroniska.

Strąk przez pierwsze kilka dni był przerażony hałasem i zgiełkiem i nie miał ochoty na interakcje.

Z czasem zrobił się ciekawski, coraz chętniej wychodzi na spacerki i szuka z nami kontaktu. Uroczo się uśmiecha i cieszy na widok człowieka.

Strąk przez jakiś czas mieszkał w boksie z suczką, z którą świetnie się dogadywał, jednak wobec innych samców bywa niestety dominujący.

W schronisku także dał nam się poznać jako typ uciekiniera, przyszły potencjalny opiekun powinien mieć to na uwadze.

Strąk to nieduży psiak, który ma około 2-3 lata.

Za sprawą nieudanej adopcji, która miała miejsce w maju 2023, wiemy, że psiak pozostawiony sam w domu zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania.

nr karty: 132/2023

 

Bard

Psy duże

Bard trafił do schroniska 04.01.2023 z ulicy Łączności.

Bard to dorosły pies średniej wielkości.

Bard początkowo był przerażony otaczającym go schroniskowym zgiełkiem. Na widok przechodzących ludzi spinał się i donośnie szczekał. Powoli wolontariusze zaczęli zaskarbiać jego zaufanie przy pomocy jedzenia co pozwoliło na wzięcie go na pierwszy spacer w schronisku.

Barda można określić już mianem dorosłego psa, jednak jego charakter zupełnie tego nie odzwierciedla. Zachowuje się jak szczeniak, którego interesuje cały otaczający go świat. Jego największą miłością są patyki lecz nie pogardzi również piłeczkami czy szarpakami. Reaguje na komendę ,,do mnie" oraz ,,siad" jednak konieczność dłuższego zachowania skupienia na opiekunie go frustruje. Nie wiemy jaką przeszłość skrywa Bard, jednak daje wrażenie psa, który do tej pory nie miał jasno ustalonych zasad w swoim psim życiu. Co zaznaczamy - jest to pies tylko dla doświadczonej, zdeterminowanej do pracy osoby. Bard wykazuje zachowania dominujące w stosunku do ludzi, z tego powodu szukamy dla niego domu bez dzieci.

Bard jest psem o dużym potencjale, aby pokazać się z tej strony potrzebuje jednak osoby, która nauczy go jasnych zasad panujących w wspólnym życiu u boku człowieka. Nie pozwólmy, aby zaniedbania z przeszłości przekreśliły jego szansę na znalezienie domu...

nr karty: 4/2023

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny