Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Filli

Psy duże

Filli trafił do schroniska 24.03.2022.

Filli to średniej wielkości pies, który ma około 2-3 lat. Jest wesołym i energicznym stworzeniem, przyjaznym w stosunku do ludzi. Czy ktoś go szuka?

nr karty: 82/2022

 

Big

Psy duże

Big trafił do schroniska 22.03.2022.

Big to średniej wielkości pies, która ma około 6-7 lat. Jest ufnym i przyjaznym stworzeniem. Big czeka na swojego opiekuna.

nr karty: 81/2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snow

Psy duże

Snow nie ma szczęścia do ludzi... Po raz pierwszy trafił do naszego schroniska w grudniu 2012 roku i od tamtego czasu wielokrotnie bywał w schronisku... Wiemy, że psiak miał tendencje do uciekania, ale nie wiemy, czy był to jedyny powód, dla którego ludzie przekazywali go sobie z rąk niczym zabawkę...

21.03.2022 Snow znowu znalazł się w schronisku. Oddano go z powodu, jak nam tłumaczono, utraty dachu nad głową.

Snow to śnieżnobiały pies w typie rasy syberian husky, który ma około 11-12 lat. Jest wesoły i energiczny, ufny i przyjazny w stosunku do ludzi. Jak już wspomnieliśmy, ma tendencje do włóczęgostwa, dlatego też potencjalny nowy opiekun musi się liczyć  z tym, że trzeba mu będzie zapewnić stalą, dzienną dawkę ruchu, która powoli mu się zmęczyć. Snow bywa również niepokorny i zdarza się, że swoją niechęć do podporządkowania się demonstruje pokazując zęby.

nr karty: 79/2022

 

Hades

Psy duże

Hades trafił do schroniska 09.03.2022 z ulicy Podgórnej.

Hades to dosyć duży,około 2-letni pies, który wyglądem i zachowaniem przypomina owczarka belgijskiego lub holenderskiego. Jest pełnym energii stworzeniem o żywiołowym temperamencie i widać po nim, że jest  predysponowany do uprawiania sportu i lubi się zmęczyć - np. podczas długich spacerów i zabaw. Hades nie będzie raczej typem kanapowca, z którym będziemy oglądać telewizję, lub którego będziemy mogli śmiało, bez obawy o zniszczenia, zostawiać samego na 9 godzin w mieszkaniu.

Hades potrzebuje, doświadczonego, aktywnego opiekuna, który dostarczy mu odpowiednią ilość ruchu i ćwiczeń, także umysłowych.

nr karty: 65/2022

 

Darwin

Psy duże

Darwin trafił do schroniska 07.03.2022 z ulicy 12 Lutego.

Darwin to kilkuletni psiak średniej wielkości. Jest sympatycznym, bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem. Czy ktoś go szuka?

nr karty: 64/2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Cassie

Psy duże

Cassie trafiła do schroniska 02.03.2022 z Dąbrowy.

Cassie to około 2-3-letnia suczka średniej wielkości. Jest ufna i bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi. Czy ktoś jej szuka?

nr karty: 60/2022

 

Kołderka

Psy małe

Kołderka po raz pierwszy trafiła do schroniska 05.09.2021 z Gronowa Górnego. W styczniu 2022 została adoptowana, niestety jednak 24.02.2022 oddano ją z powrotem do schroniska, ponieważ nie sprostano jej lękowym zachowaniom.

Kołderka to dorosła, mała suczka, która jest wycofana i nieufna. Osoba, które zdecyduje się na adoptowanie jej, musi się liczyć z koniecznością współpracowania z behawiorystą.

Kołderka nie ma lewego oczka - straciła je w wyniku urazu.

nr karty: 52/2022

 

Otis

Psy małe

Otis trafił do schroniska 21.02.2022 z parku Dolinka. Był zadbanym i sympatycznym psiakiem. Mieliśmy pewność, że szybko zostanie odebrany przez swoich opiekunów, tak się jednak nie stało. Dni powoli zamieniły się w miesiące, a on musiał przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Otisa można określić już mianem dorosłego kawalera, jednak on zdaje się nie przykładać do tego dużej wagi. Uwielbia spacery, bieganie, zabawy i inne aktywności. Niestraszne mu długie wyprawy (dzięki temu jest dumnym uczestnikiem Biegu na 6 łap). Test na stosunek do innych czworonogów bez wątpienia zdałby celująco. Nie jest typem psa upominającego się o pieszczoty, jednak w odpowiednich ilościach przyjmuje je z przyjemnością.

Potrafi zakomunikować, gdy coś mu nie pasuje.

Przez ilość bodźców i małą liczbę spacerów Otis w schronisku jest ,,nakręcony". Po wejściu do boksu szarpie smycz, kilka razy zdarzyło się, że niechcący zamiast za smycz złapał wolontariuszy za rękę. Zapewniamy, że bez powodu nie skrzywdziłby człowieka, jednak z uwagi na to mógłby zamieszkać w domu tylko z dziećmi obytymi w relacjach z psami. Gdy wyjdzie ze schroniska, znacznie się uspokaja, wzorowo chodzi na smyczy.

Po pokazaniu mu jasnych zasad panujących w domu Otis z pewnością odwdzięczy się miłością i zostanie cudownym przyjacielem.

 

 

nr karty: 46/2022

 

 

Cekin

Psie staruszki

Cekin trafił do schroniska razem z Iskrą, ponieważ opiekun psów zmarł.

Cekin to malutki, spokojny staruszek. Obecnie przebywa w tzw. domu tymczasowym, w którym niestety nie może długo pozostać, ponieważ nie akceptuje obecności kota - rezydenta oraz psa - rezydenta. Tak opisują go jego tymczasowi opiekunowie: "Piesek ma około 12 lat, jest spokojny, nie brudzi w domu, nie przejawia agresji wobec domowników oraz dzieci. Cekin lubi się przytulać , wchodzi bez problemu po schodach, lubi długie spacery, ładnie chodzi na smyczy. Z powodu przejść w poprzednim domu pies przejawia lęk separacyjny, ale w tej chwili bierze leki i sytuacja ulega poprawie. Bardzo nam zależy, aby Cekin nie trafił z powrotem do schroniskowego kojca."

nr karty: 13/2022

 

Miśka

Psy małe

Miśka trafiła do schroniska 08.01.2022 razem ze swoją córką Maliną i Kabanosem. Psy zostały oddane przez opiekunkę, która, ze względu na swój podeszły wiek i stan zdrowia, nie mogła dłużej sprawować nad nimi opieki.

Miśka jest niedużą suczką, która ma około 11 lat. Jest ufnym, łagodnym i lgnącym do ludzi stworzeniem. Ładnie chodzi na smyczy.

nr 10/2022

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny