Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Riven

Psy duże

Riven trafiła do schroniska 24.07.2023 z ulicy Tartacznej.

Riven to piękna suczka średniej wielkości, która ma około 2 lat. Jest wesołym i pełnym energii stworzeniem, które lgnie do ludzi.

nr karty: 163/2023

 

Kolorado

Psy małe

Kolorado trafił do schroniska 19.07.2023 z miejscowości Kazimierzowo.

Co działo się z tym sympatycznym psiakiem nim trafił za schroniskowe kraty? Tego nie wiemy. Domyślamy się jednak, że jego życie nie było usłane różami. W dniu przybycia jego sierść była brudna i skołtuniona. Obroża była wytarta, zabłocona i bardzo zniszczona.

Kolorado to nieduży psiak, którego wiek szacujemy na ok. 5 lat. Jest sympatycznym, przeuroczym, ufnym i przyjaźnie nastawionym do otoczenia stworzeniem. Uwielbia spędzać czas z wolontariuszami. W tym czasie prosi się o głaski i mizianki. Podczas spacerów zachowuje się wzorowo. Nie ciągnie na smyczy, a na mijane zwierzęta i ludzi nie zwraca uwagi. W żadnej sytuacji nie wykazał agresji w stosunku do człowieka. Z innymi psami (samcami i suczkami) również żyje w zgodzie.

Kolorado to psiak, który zawsze z radością wita nas podczas obchodów. Zawsze z niecierpliwością czeka na swoją kolej na spacerek. Zawsze z uśmiechem wita nowe osoby i z utęsknieniem czeka na kogoś, kto zabierze go ze sobą do domu.

nr karty: 16/EL/2023

 

Szajen

Psy duże

Szajen została oddana do schroniska 08.07.2023 razem z Dorą z powodu zmiany sytuacji życiowej ich opiekunów.

Tak Szajen opisują jej dotychczasowi opiekunowie:

"Szajen to około 7-letnia suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do ludzi. Umie chodzić na smyczy, uwielbia długie spacery. Szajen jest aktywna, energiczna i lubi się bawić. Wychowywana była z dziećmi. Toleruje inne psy po wcześniejszym zapoznaniu. Nie toleruje natomiast kotów."

nr karty: 157/2023

 

Dora

Psy duże

Dora została oddana do schroniska 08.07.2023 razem z Szajen z powodu zmiany sytuacji życiowej ich opiekunów.

Tak Dorę opisują jej dotychczasowi opiekunowie:

 

"Dora to 7-letnia suczka średniej wielkości. Dora jest kundelkiem łagodnym, towarzyskim i bardzo przyjaznym. Od małego wychowywana przy dzieciach. Spokojna, umiejąca chodzić na smyczy. Uwielbia się bawić, tolerująca inne pieski po wcześniejszym zapoznaniu. Czasami głośna, ale pilnująca osób otaczających ją. Nie toleruje kotów."

nr karty: 156/2023

 

Syndra

Psy duże

Syndra trafiła do schroniska 13.07.2023 z ulicy Jaśminowej.

Na początku, pogrążona w lęku, usiłowała odstraszyć nas na wszelkie sposoby. Ukrywała się w odległych kątach, warcząc i obszczekując. Jednak zaledwie pięć minut wystarczyło, by ta przesiąknięta strachem sunia sama podchodziła i wtulała się, tęskniąc za ludzką bliskością…

Syndra to młodziutka sunia, która liczy sobie mniej niż rok. Jest pełna werwy i niespożytej energii. Uwielbia wygłupiać się z innymi psami - biega, skacze, tarza się. Odpowiada jej towarzystwo innych samców oraz suczek.

Syndra, wkraczając w dorosłość, potrzebuje nauki, stabilizacji i cierpliwości. Stresuje ją nadmierny chaos oraz zgiełk, dlatego szukamy dla niej spokojnej rodziny, która odpowiednio nią pokieruje. Syndra musi nabrać pewności siebie i wzmocnić swoje dobre strony.

Pod pięknem zewnętrznym kryje się niezwykła osobowość, gotowa zakwitnąć przy właściwej opiece.

nr karty: 159/2023

 

Coffy

Psy małe

Coffy trafił do schroniska 03.07.2023 razem z trzema innymi psiakami. Cała czwórka żyła w tragicznych warunkach…

Coffy to nieduży, około 2-letni psiak. Tryska od niego pozytywna energia! Jest stworzeniem łagodnym, raczej unikającym konfliktów z innymi psami, ale zaczepiony nie pozostanie dłużny. Bardzo ważna jest dla niego bliskość człowieka, szczególnie w stresujących sytuacjach. Gdzie człowiek - tam i on! W trakcie wizyt u weterynarza bywa niespokojny, lecz nigdy nie wykazał agresji.

Jeżeli jesteś osobą spokojną, aktywną z empatią do zwierząt, jest szansa, że Coffy będzie psem dla Ciebie! Szczególnie w tym okresie przypominamy, aby dokładnie przemyśleć adopcję czworonożnego przyjaciela, bowiem jest to decyzja na lata, łącząca się z wielkim obowiązkiem.

nr karty: 8/EL/2023

 

Ekko

Psy duże

Ekko trafił do schroniska 21.06.2023, ponieważ jego właścicielka nie potrafiła sprawować nad nim właściwej opieki.

Ekko to średniej wielkości psiak, który ma około 2 lat. W schronisku początkowo był bardzo zestresowany i nieufny, ale powoli się to zmienia. Poza schroniskiem, podczas spacerów z wolontariuszami, dał się poznać jako radosny i posłuszny psiak, który uwielbia zabawę.

nr karty: 151/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vesper

Psy duże

Vesper trafił do schroniska 18.05.2023 z ulicy Łódzkiej.

Schemat psa błąkającego się w amoku po ulicy jest nam niestety znany na wylot. Vesper z początku jasno odstraszał nas warczeniem, skrajnie bał się bliskiego kontaktu…

Vesper to młody, około 1-2 letni kawaler. Choć w schronisku poczynił postępy, czeka go jeszcze wiele pracy❗️Na co dzień Vesper chętnie wychodzi na spacery, jest łagodny i spokojny. Nieco boi się obcych osób, nowych miejsc, niektóre sytuacje mogą go przerastać. Osoba decydująca się na adopcję Vespera, powinna wiedzieć, jak odczytywać emocje psa i w zgodzie z nimi aranżować otoczenie tak, aby psiak powoli budował pewność siebie i pokonywał swoje lęki.

Vesper bardzo wybiórczo traktuje inne czworonogi. Obecnie w boksie przebywa z suczką i samcem, ich relacje można ocenić jako poprawną. Przed zamieszkaniem w domu z innym psem, zwierzaki powinny dobrze się zapoznać.

nr karty: 122/2023

 

Genzie

Psy duże

Genzie trafiła do schroniska 14.05.2023.

Genzie to suczka, która łączy w sobie młodzieńczą werwę z psią dojrzałością.

Genzie już w pierwszych dniach w schronisku dokumentalnie zdobyła nasze serca. Jej usposobienie, ta tryskająca od niej pozytywna energia sprawia, że przebywanie w jej towarzystwie jest lekiem na całe zło.

Niewątpliwie, Genzie nie jest psiakiem pierwszej młodości, ma około 8/9 lat, co za tym idzie - skrywa za sobą bagaż doświadczeń... Genzie jednak nie straciła uroku i jest w stanie podbić serce każdej osoby, która poświęci jej odrobinę czasu. Istotą szczęścia Genzie jest niewymagający spacer w towarzystwie znanych jej osób. Podczas wyjść z wolontariuszami pięknie reaguje na korekty, stale utrzymuje kontakt z opiekunem.

W cichych miejscach potrafi w spokoju eksplorować teren, idąc luźno na smyczy. Zdarza jej się natomiast pociągnąć, gdy na horyzoncie pojawia się obcy pies. Genzie jest suczką stroniącą od hałasu i zgiełku, ceni sobie momenty, w których może w ciszy obserwować otoczenie.

Potrafi prawidłowo komunikować się z innymi czworonogami, szanuje ich przestrzeń oraz ostrzeżenia. Potrafi także jasno pokazać innemu psu, że to ona "nosi spodnie" w każdym związku. Genzie jest wzorowym pacjentem w gabinecie weterynaryjnym. Zabiegi pielęgnacyjne również nie sprawiają żadnego problemu.

Dla Genzie szukamy spokojnego domu, pozbawionego częstych hałasów. Cudownie by było, gdyby zamieszkała w domu z ogrodem, choć nie jest to konieczność.

nr karty: 115/2023

 

Owen

Psy małe

Owen trafił do schroniska 14.05.2023.

Owen to nieduży psiak, który ma około 3 lat. Jest spokojnym i przyjaznym stworzeniem.

nr karty: 114/2023

 

 

 

 

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny