Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Dora

Psy duże

Dora została oddana do schroniska 22.06.2022 przez swoją opiekunkę z powodu alergii dziecka. Prosto z mieszkania, gdzie przez 4 lata wiodła normalny, szczęśliwy żywot...

W schronisku z początku była przerażona i niepewna, jednak z czasem pokochała schroniskowych opiekunów i wolontariuszy. Dora nie dość, że postawna i niebanalnej urody, ma złoty charakter. Uwielbia towarzystwo człowieka, jest wobec niego bardzo łagodna i przyjazna. Zapewniano nas także, że uwielbia kontakt z dziećmi.

Świetnie dogadała się z większym od siebie psem, a wedle relacji byłego opiekuna, sunia bawiła się także z mniejszymi od siebie psami. Dora zna podstawowe komendy, takie jak: siad, leżeć, daj łapę, a dodatkowo reaguje na "Dora smycz", po wypowiedzeniu tych słów, w mgnieniu oka bierze smycz w pysk i podaje opiekunowi.

Dora będzie rewelacyjnym kompanem dla rodziny z dziećmi, pary, ale również osoby samotnej, które prowadzą aktywny bądź średnio-aktywny tryb życia. Wiemy, że Dora doskonale odnajdywała się jako towarzysz rowerowych wycieczek.

nr karty: 161/2022

 

 

Vaiana

Psy duże

Vaiana trafiła do schroniska 17.06.2022 razem ze swoimi szczeniakami w wyniku interwencji.

Vaiana to średniej wielkości suczka, która ma około 3 lat. W pierwszym kontakcie z ludźmi jest lękliwa i nieufna, lecz wystarczy okazać jej trochę serca i cierpliwości, żeby Vaiana zmieniła się w lgnącą do człowieka przylepę.

nr karty: 10/EL/2022

 

 

 

 

 

 

Szeregowy

Psy duże

Szeregowy trafił do schroniska 09.06.2022 z miejscowości raczki Elbląskie. Powiedziano nam, że widziano, jak ktoś wyrzucił go z samochodu...

Szeregowy to średniej wielkości psiak w wieku około 8 lat. Jest spokojnym, łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem.

nr karty: 7/EL/2022

 

Roxa

Psy małe

Roxa została oddana do schroniska 06.06.2022 przez swoich opiekunów z powodu choroby w rodzinie.

Roxa to mniej więcej 8-letnia, nieduża suczka. W schronisku, jak dotąd, dała się nam poznać jako przyjazne w stosunku do ludzi stworzenie, aczkolwiek jej dotychczasowi opiekunowie powiedzieli nam, że Roxa jest psem dominującym zarówno w stosunku do innych psów i ludzi.

nr karty: 143/2022

 

 

Dżar

Psy małe

Dżar trafił do schroniska 05.06.2022 z miejscowości Adamowo.

Dżar to mały psiak, który urodził się 20.06.2017. Jest wesołym i sympatycznym stworzeniem, które lgnie do ludzi.

nr karty: 4/EL/2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eddie

Psy małe

Eddie został znaleziony 31.05.2022 w miejscowości Kamiennik Wielki.

Eddie to nieduży i drobny psiak, który ma około 1 roku. Jest wesołym, łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem. Dobrze dogaduje się również z innymi psami.

nr karty: 8/MIL/2022

 

Alfik

Psy duże

Alfik trafił do schroniska 27.05.2022 z miejscowości Raczki Elbląskie.

Alfik to średniej wielkości psiak w wieku około 2-3 lat, którego rozpiera pozytywna energia. Jak wiemy, w domu jest grzeczny, nie niszczy, nie załatwia swoich potrzeb, jest po prostu idealny. Z większością psów się dobrze dogaduje, jednak są czworonogi, których nie toleruje. Wychodząc z boksu trochę ciągnie na smyczy, ale bardzo szybko się uspokaja i idzie koło nogi. Pies niemalże idealny, co zatem było powodem jego oddania?

Zadecydował o tym fakt, że Alfik złapał swoją opiekunkę za rękę, podczas smarowania ranki po zabiegu kastracji. W domu przebywał tydzień.
Niestety, ale większość psów, które znajdujemy nie jest obeznana z zabiegami weterynaryjnymi i pielęgnacyjnymi. Jest to dla nich niezrozumiałe, że człowiek "wchodzi z łapami" w ich strefę komfortu. Zwłaszcza, gdy mówimy o psach, które są w domu zaledwie kilka dni i nie zdążyły stworzyć więzi z opiekunem.
Bardzo pragniemy, aby Alfik znalazł swój wymarzony dom na zawsze, w którym to przyszły opiekun pokaże mu, że nie ma się już czego bać, a przy okazji wykorzysta jego potencjał i nauczy go wielu rzeczy.

 

nr karty: 3/EL/2022

 

Pauza

Psy duże

Pauza po raz pierwszy trafiła do schroniska jako 4-miesięczny szczeniak w marcu 2016 roku. Zrezygnowany, wystraszony do granic możliwości szczeniak. Ku naszemu zdumieniu, suczka nie musiała długo czekać na nowy dom. Niestety, pech chciał, że w kwietniu 2017 roku, suczka znowu trafiła do nas. Jednak z osobą, którą adoptowała ją rok wcześniej, nie udało nam się skontaktować… I tak minęły jej następne 3 lata w schronisku...

W lutym 2021 roku Pauza wreszcie została adoptowana. Byliśmy pewni, że tym razem na zawsze. Nie da się opisać rozczarowania, które czuliśmy, gdy powiedziano nam, że suczka wraca do nas... Wraca z powodu wyjazdu jej opiekunów zagranicę.

 

Chociaż Pauza spędziła w nowym domu ponad rok, jej poniższy opis, przygotowany przez schroniskową opiekunkę kilka miesięcy przed adopcją, nadal jest aktualny.


Pauza jest dosyć dużą sunią, dla niektórych, być może – o banalnej urodzie. My jednak jesteśmy zdania, że czarno-siwa szata i duże, brązowe oczy, stanowią nietuzinkową część jej uroku. Z oczu Pauzy można bardzo wiele wyczytać. Przede wszystkim smutną przeszłość, strach przed nieznanym, niepewność i całe morze obaw. Pauza jakiś czas temu obrała swój własny system obronny pt. „jak będę szczekać, to się przestraszą i odejdą”. I tak rzeczywiście jest. Osoby chętne do adopcji nie zatrzymują się przy jej boksie, nie pytają, nie chcą wiedzieć, dlaczego reakcja jest taka, a nie inna. Pauza swoim groźnym ujadaniem, skutecznie odstrasza „intruzów”. Jednak prawda wychodzi na jaw dopiero wtedy, kiedy wejdzie się do jej boksu. Pauza zaczyna podchodzić i odchodzić od człowieka, i tak w kółko. Chce przezwyciężyć strach, ale niestety, coś ją blokuje. Zdarza się, że czasami, w panice i przypływie silnych emocji, skubnie niegroźnie w łydkę.

Pauza na spacerach z wolontariuszkami, bliskimi jej sercu, zachowuje się wzorowo. Przez większość spaceru biega luzem i pilnuje się opiekuna, a prowadzona na smyczy, nie ciągnie. Cieszy się spacerem, chłonie każdy widok i zapach. Raczej nie zwraca uwagi na mijanych ludzi, samochody, czy rowerzystów. Czasami nerwowo zareaguje, tzn. wzdrygnie się lub szczeknie, jednak warto zaznaczyć, że nie „nakręca się”, nie wyrywa smyczy, nie podskakuje itp.


Pauza, na przestrzeni lat, dzieliła boks już z wieloma psami i suczkami. Wiemy zatem, że drugi pies, jest Pauzie do życia niezbędny. Inne psy dają jej poczucie bezpieczeństwa, zdaje się być przy nich spokojniejsza, a co najważniejsze – szczęśliwa.

Jakich ludzi szukamy dla Pauzy? CIERPLIWYCH i spokojnych. Pauza będzie potrzebowała dużo czasu, by zaadaptować się w innych warunkach niż schronisko, więc nowi opiekunowie muszą jej poświęcić dużo uwagi, pracy i troski. Chcielibyśmy, by były to osoby, które mają jako-takie doświadczenie w pracy z psami z trudną przeszłością. Niewykluczone, że Pauza będzie wymagała pracy z behawiorystą. Nie oddamy jej do domu z dziećmi, ponieważ wiemy, że sunia nie będzie czuła się przy nich komfortowo. Marzy nam się dla Pauzy dom z ogrodem, z innym psem, u boku ludzi o wielkim sercu… Pauza jest jeszcze młoda, wiele lat życia przed nią. Niech nie marnuje tych najlepszych w schroniskowym kojcu.

nr karty: 134/2022

 

Puszek

Psy małe

Puszek został oddany do schroniska 23.05.2022, ponieważ rodzina, pod opiekę której trafił jakiś czas wcześniej, ze względu na brak czasu dla niego, nie mogła należycie się nim zajmować.

Puszek to mały psiak, który ma 5 lat i waży 12,4kg. Jest łagodnym i przyjaźnie nastawionym do otoczenia stworzeniem.

nr karty: 131/2022

 

Iga

Psie staruszki

Iga została oddana do schroniska 20.05.2022 przez swoich opiekunów, którzy, że względu na stan własnego zdrowia, nie mogli dłużej sprawować należytej opieki nad psem.

Iga to średniej wielkości suczka, która ma 15 lat. Jest łagodnym i przyjaznym, typowo domowym psem. Nie rozumie, dlaczego wtrącono ją za kraty...

nr karty: 128/2022

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny