Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psie staruszki

Berta

Psie staruszki

Berta trafiła do schroniska 03.02.2024, ponieważ jej opiekunka zmarła.

Berta to nieduża, ale bardzo otyła suczka, która z pewnością ma ponad 10 lat. Jest sympatycznym i lgnącym do ludzi stworzeniem. Pomimo swojego wieku i tuszy, jest też żwawa i silna.

Chociaż znalazła się za schroniskowymi kratami, Berta emanuje pozytywną energią, która udziela się otoczeniu.

nr karty: 25/2024

 

Foster

Psie staruszki

Foster trafił do schroniska 26.01.2024 z miejscowości Gronowo Górne.

Foster to przyjazny psiak średniej wielkości, który nie jest już młody i niedowidzi. Foster jest czułym i lgnącym do ludzi stworzeniem.

nr karty: 1/EL/2024

 

Kira

Psie staruszki

Kira to średniej wielkości sunia o przedłużonej sierści, która po raz pierwszy trafiła do schroniska 21.03.2014 jako mniej więcej 2-letni pies. Była półdzika, ponieważ zanim się tutaj znalazła, mieszkała na działkach i nie miała kontaktu z ludźmi. Przez wiele miesięcy chowała się do budy na nasz widok, nie chciała wychodzić na spacery, a gdy już udało się ją wyciągnąć z boksu - zapierała się, skakała i wyrywała smycz.
Dzięki pracy wielu ludzi nieobojętnych na jej los - Kira zmieniła się nie do poznania. Stała się delikatna, łagodna i bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Z zachowań półdzikiego psa pozostał jej jedynie strach przed gwałtownymi ruchami.

We wrześniu 2019 roku Kira nareszcie została adoptowana. Niestety 03.01.2024, z powodu zmiany sytuacji życiowej jej opiekunów, Kira znowu znalazła się w schronisku.

Kira na spacerach to wulkan energii - puszczona luzem biega jak torpeda i przeskakuje różne przeszkody. Co jakiś czas "melduje się" opiekunom, żeby rozdać kilka buziaków. Często delikatnie opiera się łapami o osoby, z którymi jest akurat na spacerze i patrzy w oczy - zupełnie, jakby chciała podziękować za wspólnie spędzony czas.
W boksie mieszkała już z wieloma psami i nigdy nie wchodziła z nimi w konflikty.
Kira bez wątpienia będzie wdzięcznym i oddanym kompanem na długie lata i wniesie do nowego domu mnóstwo radości.

nr karty: 3/2024

*zdjęcia zostały zrobione w lipcu 2019r.

 

Kiara

Psie staruszki

Buda, łańcuch i 3 kg guz… na tyle, według byłego ,,opiekuna”, zasługiwała Kiara.

Po raz kolejny brak nam słów, żeby opisać skrajnie niehumanitarne zachowanie oprawców zwierząt. Kiara przez całe swoje życie mieszkała na dworze, a jej jednym schronieniem była buda. Mimo, że sama nie miała stałego dostępu do wody i jedzenia, musiała także wykarmić swoje szczeniaki. A kiedy na jej ciele pojawił się guz, właściciel nie widział nawet potrzeby, aby zapewnić jej podstawową opiekę weterynaryjną. Z tego strasznego miejsca została odebrana wraz ze swoją roczną córką 30.11.2023. Ich stan zdrowia wskazywał na to, że nigdy nie widziały weterynarza…

W grudniu Kiara przeszła zabieg usunięcia 3 kg guza, po którym szczęśliwie dosyć szybko doszła do siebie.

Jaka jest Kiara? To ideał, anioł w psiej postaci. Jest czuła, delikatna, bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem. Jako psia seniorka (ma około 15 lat) od wymagających spacerów woli spokojnie wylegiwać się na posłaniu. Kocha każdego człowieka, a my desperacko próbujemy w każdy sposób zwrócić jej lata zaniedbań, braku szacunku i opieki. Dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. Podczas pobytu w gabinecie weterynaryjnym, jest spokojna i cierpliwa.

Kiara nie ma dużo czasu, co do tego nie mamy wątpliwości… wierzymy jednak, że gdzieś na świecie jest osoba, która może podarować jej dom. Miejsce, w którym Kiara dowie się, że miejsce psa jest w domowym cieple u boku kochających ludzi. O niczym innym nie marzymy…

nr karty: 233/2023

 

Bomber

Psie staruszki

Bomber trafił do schroniska 17.11.2023 z miejscowości Bogaczewo.

Bomber to duży psiak, który jest bardzo wychudzony. Czy ktoś go rozpoznaje, czy ktoś go szuka?

nr karty: 30/EL/2023

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt