Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Lola

Psy duże

Lola i Sonia przez wiele lat pilnowały jednej z elbląskich firm, niestety jednak po zmianie jej właściciela psy uznano za "zbędne". 03.02.2015 oddano je do schroniska. Dotychczasowy opiekun psów zapewniał nas, że obie suczki są łagodne i bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi.

Lola to urodzona w czerwcu 2009 roku suczka średniej wielkości. Jest ufna i przyjazna. Ona również nie zaznała jeszcze życia w prawdziwym domu, ale po kilku miesiącach pobytu w schronisku zyskała jego namiastkę. Została bowiem tzw. psem biurowym, tzn. takim, który porusza się swobodnie po całym terenie schroniska i śpi w budynku administracyjnym. Dzięki temu wiemy, że Lola jest bardzo spokojną i grzeczną suczką, która bardzo przywiązuje się do najbliższych sobie osób. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami. Raczej nie nadaje się jako pies towarzyszący dla rodziny z małymi dziećmi.

Czy wśród blisko 300 innych psów ktoś ją wypatrzy i pokaże, jak wspaniałe może być życie u boku swojego człowieka...?

nr karty: 50/2015

 

 

Nugat

Psy duże

Nugat trafił do schroniska 11.12.2014 z ulicy Traugutta. Tak w 2018 roku opisała go nasza wolontariuszka:

"Nugat to około 8 letni pies, który odznacza się wspaniałą czarną, podpalaną sierścią. I NIE, nie jest w żadnym stopniu „zwyczajny”. Każdy z wolontariuszy zna Nugata i nikt nie jest w stanie powiedzieć o nim złego słowa. Poważnie. Po pierwsze Nugat to pies, który nie sprawia żadnych problemów wychowawczych. LUBI KOTY! Bardzo ładnie chodzi na smyczy – nie ciągnie, nie podgryza jej. Przed spacerem grzecznie czeka przy furtce by zapiąć mu obrożę. Spacer z nim to czysta przyjemność. Nugat jest niesamowicie grzecznym, usłuchanym psiakiem.

Jednak mimo wieku, Nugat ma swoje ciche słabości – woda i zabawki. Nugat uwielbia piłki, gumowe kości i wszystko czym można bawić się do woli.. A woda? Woda to jego drugie imię. Nasz „wodny” Nugat uwielbia baseniki z wodą i zabawę w rzece. Budzi się w nim urocze, psie dziecko. Co więcej, widok węża ogrodowego to dopiero frajda. Wystarczy delikatnie skierować strumień wody w jego stronę, a Nugat z otwartą paszczą łapie wodę. Rozbawia nas tym do łez, jest totalnie uroczy https://z-p3-static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png<3 Nie mogę zapomnieć o patykach… na ich punkcie również ma bzika. Taka zabawa sprawia mu wiele radości, ale również pokazuje, że Nugat potrafi z łatwością znaleźć sobie zajęcie.

Nugat to pies, który nie wykazuje ani grama agresji w stosunku do ludzi oraz dzieci. W boksie przebywa z Azorem oraz Hakerem. Okazyjnie zdarzają się między nimi zatargi, jednak nigdy nie doszło do poważnych pogryzień czy niespodziewanych ataków. Potrafią na siebie powarczeć, jednak nic poza tym. W mieście, pośród ludzi oraz obcych psów zachowuje się prawidłowo. Nie ciągnie, nie rzuca się na przechodniów czy mijające go psy. Ponadto jest uczestnikiem Biegu na 6 Łap zważywszy na jego łagodne usposobienie do obcych ludzi/dzieci oraz brak przejawów dominacji i agresji w stosunku do innych psiaków."

nr karty: 438/2014

 

Humor (Humani)

Psy duże

Humor trafił do schroniska 01.12.2014 z ulicy Królewieckiej. Był wtedy kilkuletnim psem - zadbanym i ufnym. Mieliśmy nadzieję, ze ktoś będzie go szukał, niestety jednak minęły lata, a Humor nadal jest w schronisku...

Humor to wesołe, tryskające energią psisko, które kocha wszystkich ludzi. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w zabawie potrafi być niedelikatny.

*zdjęcia zostały zrobione w grudniu 2018.

nr karty: 423/2014

 

Łukasik

Psy duże

Łukasik przebywa w schronisku od 17.11.2014. Trafił tutaj z ulicy Łukasińskiego. Tak opisuje go nasza wolontariuszka:

"Ta przemiła psina trafiła do naszego elbląskiego schroniska 17.11.2014 roku, czyli bardzo dawno temu. Mimo, że prezentuje się wspaniale i w życiu nie zaliczyłabym go do tzw. „schroniskowego marginesu”, nadal przebywa wśród nas. Łukasik nie jest już młodym psem, ma około 8 lat, więc nie potrzebuje on ogromnej działki z basenem, godzinnych spacerów, bądź intensywnych zabaw. W jego przypadku to nie tylko kwestia wieku, ale i charakteru. Nie jest to pies nadaktywny, który potrzebuje dużo ruchu, by „zrzucić” nadmiar energii. Na spacerach zachowuje się dostojnie, jak na prawdziwego pana w średnim wieku przystało. Jest spokojny, nie ciągnie, reaguje na opiekuna i dostosowuje się do tempa spaceru. Jako, że jest to pies charakterny zdarza mu się warknąć, więc wydaje mi się, że nie jest to dobry materiał psa dla rodziny z dziećmi. Najlepiej, by przyszły właściciel był osobą zrównoważoną, spokojną i wyrozumiałą. Nie rzuca się na ludzi, psy oraz nie wykazuje typowej agresji, jednak otwarcie pokazuje swoje niezadowolenie. Chciałabym też podkreślić, że NIE zdarza się to zawsze. Jak każdy z nas, tak i on, miewa zły humor, bądź po prostu nie toleruje pewnych zachowań. PONADTO wychodzi na spacery z osobami dorosłymi, jak i młodszymi i nigdy nie zdarzył się żaden niepokojący incydent. Łukasik to pies, który uwielbia pieszczoty. Wtula się uroczo w człowieka, a swoim spojrzeniem praktycznie „prześwietla” duszę. Kocha kontakt z człowiekiem oraz otwarcie pokazuje swoje zadowolenie widząc wolontariusza ze smyczą. Zakładanie obroży nie sprawia żadnego problemu. Jak już mówiłam, Łukasik to pies ustabilizowany, toteż nie rzuca się, nie skacze, nie podgryza w trakcie zapinania. Z uwagi na jego charakter i zachowanie w stosunku do innych psów, uczestniczył on często w „Biegu na 6 łap”. Aktualnie przebywa w boksie z Eliotem oraz Kają i jak dotąd nie wchodzi z nimi w żadne konflikty. Łukasik to piękny pies, który wyróżnia się z tłumu zważywszy na swoje śliczne umaszczenie i bardzo charakterystyczną mordkę. Chciałabym dodać, że jest bardzo fotogeniczny ;) Przykro patrzeć, że spędza on swoje życie w schronisku bez kochającej rodziny u boku, własnego wygodnego spanka, pachnący, zadowolony i szczęśliwy…"

nr karty: 410/2014

 

Baki

Psy duże

Baki trafił do schroniska 22.09.2014 w wieku około 4,5 roku.

Baki to dosyć duży pies, który jest łagodnym i przyjaznym stworzeniem. Baki lubi ludzi, spacery i kąpiele w rzeczce.

nr karty: 345/2014

 

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy