Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Diuna

Psy duże

Diuna trafiła do schroniska 22.04.2015 w wyniku interwencji jako dorosły pies.


Diuna to suczka o niebanalnej urodzie, niestety z bardzo smutną przeszłością. Nie wiemy, co ją spotkało, ale została niegdyś bardzo skrzywdzona, o czym świadczy jej strach przed ludźmi. Będąc w boksie, Diuna obszczekuje każdego, rzuca się do krat i próbuje odstraszyć "intruza". Niewątpliwie jej się to udaje, ponieważ boks, w którym mieszka, jest z reguły omijany szerokim łukiem. Jak to najczęściej bywa, pies po opuszczeniu schroniskowego boksu ukazuje nam zupełnie inną stronę swojej osobowości. Diuna wyprowadzona na teren schroniska czuje się zagubiona, nie wie w którą stronę iść, co chwilę kładzie się, to zwalnia, to przyspiesza... Wystarczy jednak, by

znalazła się poza obszarem hałasów i zgiełku, by zaczęła pięknie chodzić na smyczy, interesować się otoczeniem, a co najważniejsze - człowiekiem! Diuna na całe szczęście należy do tych ciekawskich czworonogów, które łatwo przekupić smakołykiem. Podchodzi, wącha, je z ręki. W dalszym ciągu jest jednak nieco nerwowa i szybko dekoncentruje się na skutek najmniejszego szelestu. Z czasem widzimy jednak poprawę.
Dla Diuny szukamy domu wyjątkowego. Jej przyszli opiekunowie muszą być osobami cierpliwymi, świadomymi i gotowymi do pracy z psem o tak zszarganej psychice, ale przede wszystkim - muszą chcieć. Diuny nie oddamy do domu z dziećmi, ponieważ wierzę, że do odzyskania równowagi i stabilizacji, ta suczka potrzebuje spokoju. Nie wiem, ile czasu zajmie jej socjalizacja. 2 tygodnie, miesiąc, pół roku, rok? Jesteśmy pewni, że w tym procesie pomoże jej drugi pies. Na pewno nie będzie łatwo, ale zagwarantować mogę jedno - satysfakcja będzie ogromna, warta wszelkich wysiłków włożonych w pracę z tą przepiękną sunią.
Czekamy na porządnie przemyślane, w 100% świadome deklaracje w sprawie adopcji Diuny. Będziemy czekać tyle, ile trzeba, by mieć pewność, że Diuna trafi do domu najlepszego pod słońcem

nr karty: 143/2015

 

Rufus

Psy duże

Rufus przebywa w schronisku od 24.03.2015.  Trafił tutaj z Jeleniej Doliny, gdzie podobno błąkał się od 2 tygodni. Był wychudzony.

Rufus to dosyć duży pies, który ma około 2-3 lat. Jak dotąd zachowuje się bardzo spokojnie i grzecznie. W stosunku do ludzi jest przyjazny.

nr karty: 110/2015

 

 

Igor

Psy duże

Igor trafił do schroniska 13.03.2015 z ulicy Robotniczej.

Igor to dorosły pies średniej wielkości. Igor uwielbia spacery z wolontariuszami, podczas których prosi, by poświęcić mu  trochę uwagi i swojego czasu na pieszczoty.

nr karty: 92/2015

 

 

Eliot

Psy duże

Eliot trafił do schroniska 09.02.2015 z ulicy Szczecińskiej. Gdy się tutaj znalazł, był wystraszony i wychudzony.

Eliot to kilkuletni pies średniej wielkości. Jest łagodny i przyjaźnie nastawiony do ludzi.

nr karty: 62/2015

 

 

Kira

Psy duże

Kira to średniej wielkości sunia o przedłużonej sierści, która trafiła do schroniska 21.03.2014 jako półdziki pies, ponieważ zanim się tutaj znalazła, mieszkała na działkach i nie miała kontaktu z ludźmi. Przez wiele miesięcy chowała się do budy na nasz widok, nie chciała wychodzić na spacery, a gdy już udało się ją wyciągnąć z boksu - zapierała się, skakała i wyrywała smycz.
Dzięki pracy wielu ludzi nieobojętnych na jej los - Kira zmieniła się nie do poznania. Obecnie jest to ok. 3-letnia suczka o wyjątkowym usposobieniu - delikatna, łagodna i bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Z zachowań półdzikiego psa pozostał jej jedynie strach przed gwałtownymi ruchami.
Kira na spacerach to wulkan energii - puszczona luzem biega jak torpeda i przeskakuje różne przeszkody. Co jakiś czas "melduje się" opiekunom, żeby rozdać kilka buziaków. Często delikatnie opiera się łapami o osoby, z którymi jest akurat na spacerze i patrzy w oczy - zupełnie, jakby chciała podziękować za wspólnie spędzony czas.
W boksie mieszkała już z wieloma psami i nigdy nie wchodziła z nimi w konflikty.
Kira bez wątpienia będzie wdzięcznym i oddanym kompanem na długie lata i wniesie do nowego domu mnóstwo radości.

nr karty: 89/2015

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy