Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Bekon

Psy duże

Bekon trafił do schroniska 06.11.2022 z ulicy Pasłęckiej.

Bekon to cudowny, dobry i wdzięczny przyjaciel. Jest łasy na pieszczoty i chętnie się przytula. Uwielbia kontakt z człowiekiem.

Bekon jest aktywnym i energicznym psiakiem, niestraszne mu długie spacery i wędrówki po lesie. Jest żywo zainteresowany wszystkim, co dzieje się dookoła, jednocześnie nie tracąc kontaktu z opiekunem.

Raczej stroni od innych psów, jest skupiony na człowieku i chce, by uwaga była skupiona na nim. Zdaje się być jednak pozytywnie nastawiony wobec suczek

Bekon ma ok. 4 lat i z pewnością wiele można go nauczyć. Ten psiak jest tak pozytywny i tak spragniony życia, że żal patrzeć, jak marnuje się za kratami!

nr karty: 268/2022

 

Baribal

Psy duże

Baribal trafił do schroniska 25.10.2022 z miejscowości Nowakowo, gdzie błąkał się już od dłuższego czasu. Ktoś musiał go kiedyś kochać i o niego dbać, ponieważ ten psiak poza człowiekiem świata nie widzi…

Baribal jest dużym psem, który być może swoim wyglądem budzi strach. W rzeczywistości jest najmilszym, najczulszym stworzeniem, które kocha ludzi całym sercem.

Już z daleka przebiera łapkami na widok człowieka, merda ogonem i rozpaczliwie skomle.

„Czekam na ciebie, tęsknię, pogłaszcz mnie, weź mnie na spacer, przytul… kochaj mnie.” Człowiek jest dla niego wszystkim…

Baribal pięknie spaceruje na smyczy i reaguje na zawołanie. Odwraca się, by sprawdzić, czy aby na pewno opiekun idzie za nim, podbiega, rozda kilka buziaków – wtedy może spokojnie iść dalej…

Nie reaguje na mijane na spacerach psy.

W styczniu 2023 Baribal przeszedł zabieg usunięcia narośli na lewym oku.

Wiemy, wiemy, że takim psiakom ciężko znaleźć domy. Czarny, duży, pospolity, nie pierwszej młodości… A on tak rozpaczliwie pragnie domu, bezpieczeństwa i miłości. Niech znajdzie swoje miejsce na ziemi!

* Sześć pierwszych zdjęć zostało zrobionych w styczniu 2024, pozostałe w listopadzie 2022r.

nr karty: 27/EL/2022

 

Vermont

Psy duże

Vermont trafił do schroniska 15.10.2022 z ulicy Strumykowej.

W październiku minął rok, odkąd Vermont zasilił szereg naszych bezdomnych psiaków…

Vermont to młody psiak pokaźnych rozmiarów. Taki duży szczeniak, który nie zna jeszcze uroków życia, ale z dziecięcą radością pragnie je poznawać! Na spacerach wprost rozpiera energia. Uwielbia poznawać nowe tereny, jest ciekawski i zainteresowany wszystkim dookoła.

Czworonożnych kumpli traktuje dosyć wybiórczo. Nie toleruje samców, z większością suczek żyje w zgodzie. Aktualnie dzieli boks z Gamą. Ta urocza parka dogaduje się wprost fenomenalnie!

Vermont jest inteligentnym psem, który wymaga dużo ruchu. Potrzebuje także pracy i przede wszystkim osoby, która będzie potrafiła wykorzystać jego potencjał. A zdecydowanie ma zadatki na wspaniałego towarzysza życia!

nr karty: 253/2022

 

Gufi

Psy duże

Gufi trafił do schroniska 19.09.2022 z ulicy Lotniczej.

Gufi to sympatyczny psiak średniej wielkości, który ma prawdopodobnie powyżej 5 lat. Jest energicznym stworzeniem, które lgnie do ludzi.

nr karty: 227/2022

 

 

Lucek

Psy duże

Lucek trafił do schroniska 09.09.2022.

Lucek jest nieśmiałym, spokojnym i łagodnym stworzeniem.  Jest psem, który chce być tłem. Nie chce zostać zauważony. Żyje w swojej skorupie, skrywając się skutecznie przed podłym światem…

Lucek powoli przekonuje się do ludzi, pomału zaczyna ufać. Ten proces w schronisku jest jednak bardzo żmudny i czasochłonny.

Lucek rewelacyjnie czuje się wśród innych psów, to one dodają mu odwagi.

Naszemu Lucjanowi brakuje pewności siebie. Bardzo byśmy chcieli, by ktoś zlitował się nad tą kruchą istotą i pokazał, jak dobre i błogie życie można wieść u boku człowieka…

nr karty: 222/2022

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt