Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Kansas/Bej

Psy duże

Kansas, wcześniej Bej, trafił do schroniska 06.02.2023.

Kansas to silnie zbudowany pies, który w dniu przyjęcia go do schroniska ważył 30kg. Do tej pory w schronisku dał się nam poznać jako spokojne i przyjaźnie nastawione do ludzi stworzenie.

Po kilku tygodniach od przyjęcia psiaka, skontaktowała się z nami osoba, która opowiedział nam o przeszłości psa:

Bej, urodził się w kwietniu 2014 roku, a w maju 2015 trafił do człowieka, który samotnie mieszkał na wsi w domu jednorodzinnym. Bej nigdy nie mieszkał w domu, miał swoją ocieploną budę, a w mroźne dni spał w

 

 

wiatrołapie domu. Codziennie jadł korpusy kurczaka, dodatkowo suchą karmę i miał zawsze świeżą wodę do picia. Miał do dyspozycji 1,5 hektara ziemi - to był jego wybieg, nigdy nie był na łańcuchu/smyczy i nigdy nie miał kagańca.

 

 

W 2015 roku po śmierci właściciela, Bejem zaopiekowało się małżeństwo. Jego miejsce zamieszkania i warunki nie zmieniły się.

Jednak w kwietniu 2022 zmarł jego drugi właściciel, a posiadłość została wystawiona na sprzedaż. Jeden z warunków sprzedaży był taki, że nowi właściciele zadbają o Beja. Stało się jednak inaczej - psiak znalazł się w schronisku...

Charakter Beja:

- zawsze przyjaźnie nastawiony do ludzi, nawet przytulał się do obcych,

- bardzo lubi dzieci i chętnie się z nimi bawił,

- boi się wody,

- nie lubił obcych ubranych w mundur, którzy wchodzili na posiadłość; w stosunku do strażaków był wrogo nastawiony,

- na terenie posiadłości nie miał kontaktu z innymi zwierzętami, raczej nie lubił kotów, które się kręciły w pobliżu,

- nie dopuszczał, aby na posiadłość wszedł obcy pies, wtedy stawał się bardzo agresywny i potrafił ugryźć drugiego psa,

- często zostawał sam na swoim terenie, nie było z nim żadnych problemów, w domu nigdy nie przebywał.

 

 

nr kraty: 1/MIL/2023

 

Stormi

Psy duże

Stormi trafiła do schroniska 03.02.2023 z ulicy Łubinowej.

Stormi, zanim trafiła do schroniska, była trzymana na łańcuchu. Wielokrotnie udawało jej się z niego zerwać, a wówczas szukała sobie „atrakcji”, zwiedzając wieś. Lgnęła do ludzi, zaczepiała psy do zabawy. Zwyczajnie potrzebowała tylko czułości i towarzystwa…

Stormi to jeszcze psie dziecko, ma niespełna 2 lata (urodziła się mniej więcej w sierpniu 2021r). Uwielbia długie spacery i szaleństwa z innymi psami. Jest energicznym, wesołym stworzeniem, które każdego wita serdecznym merdaniem ogonka i buziakami.

Stormi ma wyjątkowe spojrzenie. Jej oczy przyozdabiają białe plamki.

Nie pozwólmy, by kolejne lata życia Stormi zostały zmarnowane. Bardzo byśmy chcieli, by maleńka trafiła do ciepłej, troskliwej rodziny, która wynagrodzi jej przykrą przeszłość.

 

nr karty: 31/2023

 

Bard

Psy duże

Bard trafił do schroniska 04.01.2023 z ulicy Łączności.

Bard to dorosły pies średniej wielkości.

Bard początkowo był przerażony otaczającym go schroniskowym zgiełkiem. Na widok przechodzących ludzi spinał się i donośnie szczekał. Powoli wolontariusze zaczęli zaskarbiać jego zaufanie przy pomocy jedzenia co pozwoliło na wzięcie go na pierwszy spacer w schronisku.

Barda można określić już mianem dorosłego psa, jednak jego charakter zupełnie tego nie odzwierciedla. Zachowuje się jak szczeniak, którego interesuje cały otaczający go świat. Jego największą miłością są patyki lecz nie pogardzi również piłeczkami czy szarpakami. Reaguje na komendę ,,do mnie" oraz ,,siad" jednak konieczność dłuższego zachowania skupienia na opiekunie go frustruje. Nie wiemy jaką przeszłość skrywa Bard, jednak daje wrażenie psa, który do tej pory nie miał jasno ustalonych zasad w swoim psim życiu. Co zaznaczamy - jest to pies tylko dla doświadczonej, zdeterminowanej do pracy osoby. Bard wykazuje zachowania dominujące w stosunku do ludzi, z tego powodu szukamy dla niego domu bez dzieci.

Bard jest psem o dużym potencjale, aby pokazać się z tej strony potrzebuje jednak osoby, która nauczy go jasnych zasad panujących w wspólnym życiu u boku człowieka. Nie pozwólmy, aby zaniedbania z przeszłości przekreśliły jego szansę na znalezienie domu...

nr karty: 4/2023

 

 

Misiek

Psy duże

Misiek trafił do schroniska 04.01.2023 z ulicy Rzepakowej.

Misiek to zadbany psiak średniej wielkości w wieku około 2 lat. W pierwszym kontakcie z człowiekiem bywa trochę nieufny, ale gdy już kogoś pozna, zmienia się w wesołego i rozdającego buziaki przylepę.

nr karty: 3/2023

 

Gordon

Psy duże

Gordon trafił do schroniska 23.11.2022, ponieważ jego opiekun zmarł.

Gordon jest psiakiem, dla którego pierwsze spotkanie z kimś nowym nie jest łatwe. Obawia się człowieka, a mimo to podchodzi, pragnąc kontaktu. Pomimo, że boi się ręki nad sobą, czy bardziej gwałtownych ruchów, bez problemu daje sobie zapiąć smycz, bo wie, że z człowiekiem, który się nim zainteresował, czeka go coś przyjemniejszego, niż samotne siedzenie całymi dniami w boksie.

Po nawiązaniu nici porozumienia i przekonaniu go, że nie mamy złych zamiarów, Gordon zaczyna się otwierać i wychodzi z niego natura łagodnego pieszczocha. Uwielbia mizianie. Ale nie tak, że dwa razy się pogłaszcze i na tym koniec – duuużo miziania!

Nie jest jednak w tym nachalny – po prostu jego wewnętrzny urok powoduje, że ręka sama wędruje, by go podrapać pod brodą, czy za uchem. Sprawdzone – po prostu nie da się go nie pomiziać.

Gdy Gordon nabierze nieco pewności siebie, staje się psiakiem aktywnym, czujnym, interesującym się każdym szmerem dookoła. Jeśli ktoś chciałby z nim pobiegać, nie miałby nic przeciwko, pod warunkiem, że po tym wszystkim będzie głaskanie i jakiś smaczek. Przy czym maraton to nie dla niego – jak już to lekka lub umiarkowana przebieżka, a najlepiej sztafeta z kością zamiast pałeczki.

Podczas spacerów przeważnie nie zwraca uwagi na inne psy – szkoda mu czasu na sprzeczki i animozje, gdy w koło tyle jest do zbadania. No ale też nie da sobie w kaszę dmuchać.

Z uwagi na to, że Gordon jest psiakiem lękliwym, znacznie lepiej by się czuł w rodzinie, w której są nieco starsze dzieci, rozumiejące, że gwałtowne ruchy i krzyki wywołują w nim lęk.

Zdobywając zaufanie Gordona, zyskuje się fajnego, oddanego Przyjaciela.

nr karty: 29/EL/2022

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt