Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Ramos

Psy duże

Ramos trafił do schroniska 14.05.2023.

Schroniskowy zgiełk okrutnie go przerażał… Ramos potrzebował wielu tygodni na adaptację, aż pomału, po trochu, zaczął przełamywać swoje lęki. Jaki mamy tego rezultat? Teraz wystarczy tylko spojrzeć na radość Ramosa, gdy w pobliżu znajdują się jego ukochane osoby!

Ramos to młodziutki, około 2-letni chłopak. Niewątpliwie swoją urodą zdobył nie jedno serce, jednak to jego charakter rozczula nas każdego dnia! Ramos jest stworzeniem bardzo czułym, spragnionym kontaktu z ludźmi. Niewątpliwie jego definicją szczęścia jest błogie wylegiwanie się w ramionach osób, którym ufa. Chętnie wychodzi na spacery, lecz głośne miejsca mogą go trochę przerażać.

Co ważne - Ramos bywa jeszcze czasem nieśmiały, a niektóre sytuacje mogą go przerastać. Potrzebuje odrobinę czasu żeby zaufać nowej osobie. W procesie jego adaptacji w domu z pewnością pomógłby mu psi przyjaciel. Zaznaczamy jednak, że Ramos jest dość wybiórczy w stosunku do swoich psich kolegów. Aktualnie dzieli boks z dwoma samcami.

Dla Ramosa szukamy osoby spokojnej i cierpliwej. Kogoś, kto otoczy go miłością, stworzy mu bezpieczną przystań i nie zostawi kiedy na wspólnej drodze pojawią się problemy. Osoba adoptująca Ramosa powinna posiadać wiedzę na temat odczytywania emocji psów, i w zgodzie z nimi aranżować otoczenie tak, aby psiak powoli budował pewność siebie. Zachęcamy do odwiedzenia naszego schroniska i poznania Ramosa osobiście!

nr karty: 110/2023

 

Maxine

Psy duże

Maxine trafiła do schroniska 14.05.2023.

Początki Maxine w schronisku były trudne. Sunia nie kojarzyła człowieka z czymś dobrym, a oparcie odnajdywała jedynie wśród znanych sobie psów.

Wraz z upływem czasu i niestrudzonej pracy naszych wolontariuszek, Maxine odkryła, że są też dobrzy ludzie, którzy czule pogłaszczą, nakarmią i wyprowadzą na spacer.

Maxine to bardzo czuła sunia, niezwykle spragniona ludzkiej obecności. Wyciąga łapki przez kraty, by zwrócić na siebie uwagę i uroczo przekrzywia łepek, gdy się do niej mówi.

Maxine na spacerach jest wulkanem energii, chce zajrzeć wszędzie i zobaczyć wszystko. Jest troszkę nieokrzesana, ale to wyłącznie z racji młodego wieku (ma ok. 1 roku) i chęci poznawania - nieznanego jej kompletnie dotąd - świata.

Dla tej cudownej suni szukamy osoby cierpliwej, stabilnej i gotowej na pracę z psem. Wierzymy, że u boku właściwej osoby, Maxine odkryje kolejne karty swojej cudownej osobowości.

nr karty: 111/2023

 

Rydzio

Psy duże

Rydzio trafił do schroniska 16.05.2023.

Rydzio to około 5-letni pies średniej wielkości.

Rydzio to prawdziwy wielbiciel ludzi. Gdy patrzy na człowieka, można zobaczyć w jego oczach pełne oddanie i pragnienie bliskości. Wydaje się, że ludzie są dla niego najważniejszym elementem jego życia, a on sam pragnie spełnić ich oczekiwania.

Jednym z uroków Rydzia jest jego wyuczony manewr siadania, w oczekiwaniu na spacer, kiedy tylko zaczyna się zapinać smycz. W pełni wykorzystuje spacer do czułości i budowania więzi z człowiekiem. Bardzo ceni sobie interakcje z opiekunami oraz wolontariuszami i stara się być jak najbliżej nich.

Rydzio przebywa w boksie z suczką, natomiast nie z każdym czworonogiem mu po drodze.

 

nr karty: 118/2023

 

Dajla

Psy duże

Dajla trafiła do schroniska 20.05.2023.

Dajla to ok. 7-letnia sunia o nieodpartym uroku. Pomimo upływu paru wiosen, zachowuje młodzieńczą radość i miłość do życia. Wiek nie przeszkadza naszej damie w byciu absolutnie BOSKĄ!

Dajla jest maksymalnie tulaśna i oddana człowiekowi, wpatrzona w opiekuna w zupełności. Emanuje niezwykłym ciepłem, a jej spojrzenie jest pełne nadziei.

Podczas spacerów potrafi początkowo nieco wariować z radości, ale szybko opanowuje emocje i z grzecznością spaceruje na smyczy. Uwielbia poddawać się błogiemu lenistwu w towarzystwie człowieka i delektować się wspólnie spędzonymi chwilami w spokoju i bliskości.

Obecnie Dajla mieszka w boksie razem z dwoma innymi samcami. Nigdy nie szuka konfliktów i potrafi znakomicie znosić obecność innych psów. Będąc mocno zaczepiana potrafi pokazać zęby w celu zakomunikowania swoich granic.

Dajla potrzebuje kogoś, kto przyjmie ją do swojego serca i pozwoli odnaleźć prawdziwe domowe ciepło…

 

nr karty: 121/2023

 

Mazurek

Psy duże

Mazurek po raz pierwszy trafił do schroniska w grudniu 2016. Był wtedy młodym psem, niestety jednak swoją młodość spędził w schronisku - dopiero we wrześniu 2020 roku został adoptowany. Ku naszej rozpaczy 19 czerwca 2023 oddano go z powrotem do schroniska...
Tak Mazurka opisują jego dotychczasowi opiekunowie:
Jest 8 letnim, ok. 20kg, pięknym, lubiącym długie spacery rudzielcem. Umie chodzić na smyczy i bez, trzyma się pięknie człowieka na spacerach w terenach zielonych, reaguje na przywoływanie i komendy.
Będzie najcudowniejszym kompanem dla osoby samotnej. Łagodny i mądry, potrzebujący dużej dawki uwagi. Przy jednym właścicielu zostaje spokojnie w domu, jest oddany i kochający, zachowuje się wzorowo, przy dzieciach jest zaborczy o opiekuna. Dlatego potrzebuje domu bez dzieci i kotów. Pies potrzebuje jednej osoby za właściciela, ponieważ przy większej rodzinie bywa zagubiony. Byłby najszczęśliwszy jako kompan do biegania lub jazdy na rowerze, ponieważ lubi ruch i go potrzebuje. Dogaduje się z większością psów. Lubi podróżować samochodem.
nt karty: 142/2023
 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt