Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Szajen

Psy duże

Szajen została oddana do schroniska 08.07.2023 razem z Dorą z powodu zmiany sytuacji życiowej ich opiekunów.

Tak Szajen opisują jej dotychczasowi opiekunowie:

"Szajen to około 7-letnia suczka w typie owczarka niemieckiego. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do ludzi. Umie chodzić na smyczy, uwielbia długie spacery. Szajen jest aktywna, energiczna i lubi się bawić. Wychowywana była z dziećmi. Toleruje inne psy po wcześniejszym zapoznaniu. Nie toleruje natomiast kotów."

nr karty: 157/2023

 

Dora

Psy duże

Dora została oddana do schroniska 08.07.2023 razem z Szajen z powodu zmiany sytuacji życiowej ich opiekunów.

Tak Dorę opisują jej dotychczasowi opiekunowie:

 

"Dora to 7-letnia suczka średniej wielkości. Dora jest kundelkiem łagodnym, towarzyskim i bardzo przyjaznym. Od małego wychowywana przy dzieciach. Spokojna, umiejąca chodzić na smyczy. Uwielbia się bawić, tolerująca inne pieski po wcześniejszym zapoznaniu. Czasami głośna, ale pilnująca osób otaczających ją. Nie toleruje kotów."

nr karty: 156/2023

 

Ekko

Psy duże

Ekko trafił do schroniska 21.06.2023, ponieważ jego właścicielka nie potrafiła sprawować nad nim właściwej opieki.

Ekko to średniej wielkości psiak, który ma około 2 lat. W schronisku początkowo był bardzo zestresowany i nieufny, ale powoli się to zmienia. Poza schroniskiem, podczas spacerów z wolontariuszami, dał się poznać jako radosny i posłuszny psiak, który uwielbia zabawę.

nr karty: 151/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vesper

Psy duże

Vesper trafił do schroniska 18.05.2023 z ulicy Łódzkiej.

Schemat psa błąkającego się w amoku po ulicy jest nam niestety znany na wylot. Vesper z początku jasno odstraszał nas warczeniem, skrajnie bał się bliskiego kontaktu…

Vesper to młody, około 1-2 letni kawaler. Choć w schronisku poczynił postępy, czeka go jeszcze wiele pracy❗️Na co dzień Vesper chętnie wychodzi na spacery, jest łagodny i spokojny. Nieco boi się obcych osób, nowych miejsc, niektóre sytuacje mogą go przerastać. Osoba decydująca się na adopcję Vespera, powinna wiedzieć, jak odczytywać emocje psa i w zgodzie z nimi aranżować otoczenie tak, aby psiak powoli budował pewność siebie i pokonywał swoje lęki.

Vesper bardzo wybiórczo traktuje inne czworonogi. Obecnie w boksie przebywa z suczką i samcem, ich relacje można ocenić jako poprawną. Przed zamieszkaniem w domu z innym psem, zwierzaki powinny dobrze się zapoznać.

nr karty: 122/2023

 

Genzie

Psy duże

Genzie trafiła do schroniska 14.05.2023.

Genzie to suczka, która łączy w sobie młodzieńczą werwę z psią dojrzałością.

Genzie już w pierwszych dniach w schronisku dokumentalnie zdobyła nasze serca. Jej usposobienie, ta tryskająca od niej pozytywna energia sprawia, że przebywanie w jej towarzystwie jest lekiem na całe zło.

Niewątpliwie, Genzie nie jest psiakiem pierwszej młodości, ma około 8/9 lat, co za tym idzie - skrywa za sobą bagaż doświadczeń... Genzie jednak nie straciła uroku i jest w stanie podbić serce każdej osoby, która poświęci jej odrobinę czasu. Istotą szczęścia Genzie jest niewymagający spacer w towarzystwie znanych jej osób. Podczas wyjść z wolontariuszami pięknie reaguje na korekty, stale utrzymuje kontakt z opiekunem.

W cichych miejscach potrafi w spokoju eksplorować teren, idąc luźno na smyczy. Zdarza jej się natomiast pociągnąć, gdy na horyzoncie pojawia się obcy pies. Genzie jest suczką stroniącą od hałasu i zgiełku, ceni sobie momenty, w których może w ciszy obserwować otoczenie.

Potrafi prawidłowo komunikować się z innymi czworonogami, szanuje ich przestrzeń oraz ostrzeżenia. Potrafi także jasno pokazać innemu psu, że to ona "nosi spodnie" w każdym związku. Genzie jest wzorowym pacjentem w gabinecie weterynaryjnym. Zabiegi pielęgnacyjne również nie sprawiają żadnego problemu.

Dla Genzie szukamy spokojnego domu, pozbawionego częstych hałasów. Cudownie by było, gdyby zamieszkała w domu z ogrodem, choć nie jest to konieczność.

nr karty: 115/2023

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt