Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Sałatka

Psy małe

Sałatkę przyprowadzono do schroniska 24.12.2021. Powiedziano nam, że została znaleziona w szelkach i ze smyczą na ulicy Królewieckiej.

Sałatka to nieduża i drobna suczka, która urodziła się w listopadzie 2019 roku. Została adoptowana ze schroniska w Gdańsku. Jest łagodna i przyjazna w stosunku do ludzi.

nr karty: 352/2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Leczo

Psy małe

Leczo trafił do schroniska 22.12.2021 z ulicy Łęczyckiej.

Leczo to mały, korpulentny pies, w wieku powyżej 5 lat. Jest zadbanym, przyjaznym i łagodnym w stosunku do ludzi stworzeniem.

nr karty: 350/2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toner

Psy małe

Toner trafił do schroniska 18.12.2021, ponieważ jego opiekun zmarł.

Toner to szczupły psiak średniej wielkości z krótkim ogonkiem. Jak dotąd dał się nam poznać, jako spokojny, grzeczny i przyjazny pies, który lgnie do ludzi.

nr karty: 26/EL/2021

 

Perła

Psy małe

Perła trafiła do schroniska 03.12.2021. Ponieważ przez pewien czas suczka mieszkała w tzw. domu tymczasowym, jej tymczasowy opiekun przekazał nam o niej takie informacje:

"Perełka jest mniej więcej 1,5-rocznym mieszańcem średniej wielkości, waży 13,5kg. Jest energiczna i lubi zabawy, również z dziećmi. W stosunku do innych psów zachowuje się przyjaźnie. Lubi się przytulać i być głaskana. Szczeka czasami, gdy słyszy kogoś na klatce schodowej. Nie przechodziła jeszcze szkolenia z zakresu podstawowej dyscypliny.

10.11.2021 została zaszczepiona przeciwko wściekliźnie i odrobaczana."

nr karty: 333/2021

 

Blef

Psy małe
!!!PIES ZAKOPANY ŻYWCEM!!!

W którym miejscu zaciera się granica między byciem człowiekiem, a potworem? Nie nam oceniać, nie nam sądzić, jednakże mimowolnie nasuwa się pytanie - kim trzeba być, by żywą, niewinną, bezbronną istotę - zakopać żywcem, bez żadnych skrupułów? Czy w ogóle warto pochylać się nad analizą tegoż działania? Czy samo jego podjęcie nie świadczy o braku człowieczeństwa?
Pies zagryzł kurę. Rozsierdził tym samym swojego właściciela, który postanowił go ukarać. Dokumentnie, brutalnie, czynem przyprawiającym nas o gęsią skórkę…
Blef miał wiele szczęścia. Jego płacz usłyszała osoba będąca nieopodal, wydostała go z pułapki i przywiozła do nas… Przeraża nas sama myśl, jaki byłby finał tej historii, gdyby Blef został usłyszany za późno… 
Blef otrzymał natychmiastową pomoc w lecznicy weterynaryjnej, gdzie ustalono, że ktoś do niego strzelał… Rana na głowie natomiast świadczy o uderzeniu tępym narzędziem - najprawdopodobniej łopatą…
Spodziewamy się sporego rachunku za zdjęcia RTG, USG, badania krwi oraz pobyt w lecznicy. Blef jest w dalszym ciągu na lekach przeciwbólowych i antybiotyku. Musi dostawać dobrej jakości karmę oraz suplementy.
Nie wiemy, ile potrwa rekonwalescencja Blefa, ale już widzimy poprawę i jesteśmy dobrej myśli… 
W piątek złożono zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez człowieka, który się tego dopuścił. Będziemy walczyć o najwyższy wymiar kary.
Proces rekonwalescencji Blefa można wesprzeć darowizną:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg
konto: Bank Millennium 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W tytule wpisując: „dla Blefa”
 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt