Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Borys

Psy małe

Borys trafił do schroniska 23.03.2019 oddany przez swoją opiekunkę. Ten 6-letni pies ostatnie miesiące spędził śpiąc na wycieraczce pod swoim mieszkaniem, do którego sporadycznie go wpuszczano. Był wychudzony i osłabiony, a jego ciało pokrywała masa kleszczy! Jego "opiekunka" nie była zainteresowana stanem zdrowia swojego czworonoga i nie miała zamiaru podjąć leczenia go - chętnie go oddała.

Borys to sympatyczny psiak średniej wielkości. Jest ufny i bardzo przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 104/2019

 

Śnieżka

Psy małe

Śnieżka trafiła do schroniska 15.03.2019 razem z Tolkiem, oddana przez swojego opiekuna, ponieważ on "ma już dość psów podrzucanych mu przez jednego z członków rodziny i nie zamierza się dłużej nimi zajmować".

Śnieżka to urocza, mała, delikatna, suczka, która ma około 2-3 lat. W stosunku do nowo poznanych osób w pierwszym kontakcie jest troszkę nieśmiała, ale już po chwili chętnie poddaj się pieszczotom. Na spacerze ładnie chodzi na smyczy pilnując się opiekuna.

nr karty: 95/2019

 

Tolek

Psy małe

Tolek trafił do schroniska 15.03.2019 razem ze Śnieżką, oddany przez swojego opiekuna.

Tolek to średniej wielkości psiak w średnim wieku. Jest łagodnym i przyjaźnie nastawionym do otoczenia zwierzęciem, bardzo wiernym i oddanym. Przez lata opiekun psa wypuszczał go samopas "na spacer" i, bez względu na porę roku, pozwalał psu godzinami biegać po osiedlu lub leżeć pod balkonem. I chociaż wielokrotnie pracownicy schroniska i osoby postronne próbowały go złapać, by dać mu schronienie i znaleźć odpowiedzialnych opiekunów, Tolek nigdy na to nie pozwolił, zawsze uciekał. W końcu jednak jego właściciel sam zdecydował się oddać psa, a razem z nim małą Śnieżkę, podobno podrzuconą mu przez członka rodziny.

Teraz szukamy dla Tolka odpowiedzialnych opiekunów, którzy będą dbali o bezpieczeństwo swojego pupila i pokażą mu, jak naprawdę powinno wyglądać życie u boku kochającego człowieka.

nr karty: 94/2019

 

Tomi

Psy małe

Tomi po raz pierwszy został oddany do schroniska 21.10.2018 z powodu zmiany miejsca zamieszkania jego opiekunki. Miał wtedy około 5 miesięcy. Psiak bardzo szybko został adoptowany, ale niestety 17.02.2019 znowu znalazł się w schronisku. Powodem oddania Tomiego był fakt, że pies zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do innych psów. Opiekunowie Tomiego zapewniają, że w stosunku do domowników był zawsze łagodny i przyjazny, choć raz zdarzyło się, że złapał za rękaw wyprowadzającą go osobę, gdy ta próbowała odciągnąć go od innego psa.

Tomi przeszedł szkolenie z zakresu posłuszeństwa.

Obecnie (luty 2019) Tomi ma około 9 miesięcy. Jest średniej wielkości psem. Schronisko go przeraża. Szukamy dla niego odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna, który ma doświadczenie w pracy z psami trudnymi.

nr karty: 64/2019

 

Basia

Psy małe

Basia trafiła do schroniska w grudniu 2017 roku, ponieważ błąkała się bez opieki na ulicy Skrzydlatej. Od razu skradła serce jednej z pracownic schroniska - Asi - i zamieszkała u niej w domu. Początkowo miało to być tylko chwilowe rozwiązanie - tylko do czasu znalezienia dla niej nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Z czasem jednak Asia tak pokochała Basię, że postanowiła jej nikomu nie oddawać. Niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że w bloku, w którym mieszka Asia, mieszkają również ludzie, którzy nie mają serca dla zwierząt. Ponieważ Basia reaguje szczekaniem na hałasy dobiegające ją z klatki schodowej, ludzie ci zaczęli pisać do właścicielki mieszkania oraz do spółdzielni, rozmaite pisma szkalujące Asię i jej zwierzyniec, na co spółdzielnia odpowiedziała grożąc właścicielce sprzedażą mieszkania. W tej sytuacji, z niewiarygodnie ciężkim sercem, Asia podjęła decyzję o szukaniu nowych opiekunów dla suczki.
Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, gdyż Basia nie jest już młoda - ma około 9 lat. Jednakże oprócz tego, że jest szczekliwym psem, Basia jest psim ideałem. Jest posłuszna, oddana, czysta. Pomimo swojego wieku i lekkiej nadwagi, jest w świetnej kondycji - lubi spacery i zabawy, np. bieganie za piłeczką. Lubi inne psy, w mieszkaniu, które dzieli z dwoma, jej przyjaciółmi są również koty. Jej drugim opiekunem jest 10-letni chłopiec, w którego także wpatrzona jest jak w obraz.

Dla Basi szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy nie będą musieli często zostawiać jej samej. Idealnie byłoby, gdy mieszkali w domu z ogrodem, z dala od ludzi, którym przeszkadzać by mogła jej hałaśliwa natura.

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy