Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Basia

Psy małe

Basia trafiła do schroniska w grudniu 2017 roku, ponieważ błąkała się bez opieki na ulicy Skrzydlatej. Od razu skradła serce jednej z pracownic schroniska - Asi - i zamieszkała u niej w domu. Początkowo miało to być tylko chwilowe rozwiązanie - tylko do czasu znalezienia dla niej nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Z czasem jednak Asia tak pokochała Basię, że postanowiła jej nikomu nie oddawać. Niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że w bloku, w którym mieszka Asia, mieszkają również ludzie, którzy nie mają serca dla zwierząt. Ponieważ Basia reaguje szczekaniem na hałasy dobiegające ją z klatki schodowej, ludzie ci zaczęli pisać do właścicielki mieszkania oraz do spółdzielni, rozmaite pisma szkalujące Asię i jej zwierzyniec, na co spółdzielnia odpowiedziała grożąc właścicielce sprzedażą mieszkania. W tej sytuacji, z niewiarygodnie ciężkim sercem, Asia podjęła decyzję o szukaniu nowych opiekunów dla suczki.
Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, gdyż Basia nie jest już młoda - ma około 9 lat. Jednakże oprócz tego, że jest szczekliwym psem, Basia jest psim ideałem. Jest posłuszna, oddana, czysta. Pomimo swojego wieku i lekkiej nadwagi, jest w świetnej kondycji - lubi spacery i zabawy, np. bieganie za piłeczką. Lubi inne psy, w mieszkaniu, które dzieli z dwoma, jej przyjaciółmi są również koty. Jej drugim opiekunem jest 10-letni chłopiec, w którego także wpatrzona jest jak w obraz.

Dla Basi szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy nie będą musieli często zostawiać jej samej. Idealnie byłoby, gdy mieszkali w domu z ogrodem, z dala od ludzi, którym przeszkadzać by mogła jej hałaśliwa natura.

 

Dunaj

Psy małe

Dunaj po raz pierwszy trafił do schroniska 10.04.2015 jako około 1-roczny psiak. Bardzo długo czekał na adopcję - dopiero w sierpniu 2018 roku, ku naszej wielkiej radości, opuścił schronisko. Z tego, co było nam wiadomo, w nowym domu wszystko układało się dobrze. I nagle, 27.01.2019, otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie, że na ulicy Władysław IV błąka się pies. To był Dunaj. Mieliśmy nadzieję, że opiekun prędko zgłosi się po niego, ale tak się nie stało. Nam nie udało się z nim skontaktować.

Dunaj to obecnie mniej więcej 5-letni psiak średniej wielkości. Jest bardzo łagodny, bardzo przyjazny w stosunku do ludzi i innych psów. Jesteśmy zdruzgotani faktem, że znowu znalazł się w schronisku...

nr karty: 31/2019

 

Wacuś

Psy małe

Wacuś po raz pierwszy trafił do schroniska w lipcu 2018 roku. Powiedziano nam wtedy, że widziano, jak został wyrzucony z samochodu...

Bardzo szybko został adoptowany, niestety 21.01.2019 znowu znalazł się w schronisku, ponieważ jego opiekun zmarł.

Wacuś to nieduży, kilkuletni psiak (ma prawdopodobnie około 3 lat). Jest typowo domowym, łagodnym i przyjaznym stworzeniem, które bez oporów pozwala nawet brać się ręce.

nr karty: 22/2019

 

Matylda

Psy małe

Matylda trafiła do schroniska 19.01.2019 z ulicy Wyspiańskiego, gdzie widywano ją od kilku dni.

Matylda to mała suczka, która z powodu braku palców u tylnej łapki, kuleje. W schronisku jest bardzo przestraszona, ale przyjazna w stosunku do ludzi. Czy ktoś jej szuka?

nr karty: 20/2019

 

Perełka

Psy małe

Perełka trafiła do schroniska 24.04.2017 z Tropów Elbląskich w wyniku interwencji.

Tak opisuje suczkę nasza wolontariuszka: " Tak jak się pojawiła, tak została. Mała zagubiona i przerażona kruszynka. Perełka nie należy do tych odważnych, pewnych siebie psiaków, które z radością podbiegają do kraty, by powąchać nową osobę, przywitać się, polizać po dłoni czy zwyczajnie wybłagać o spacer. Perełka to pies, który trzyma się z boku, gdzieś za resztą kolegów. Maleńka ogląda wszystko i wszystkich zza swoich dużych, czarnych oczu i z niepokojem drepcze łapkami po ziemi. Raz pobiegnie w prawo, raz w lewo. Zdezorientowana nagłym hałasem, euforią skaczących psów, zapachem nowych osób, całą masą smyczy i obróżek walających się wokół, ucieka w kąt, do budy. I można by powiedzieć: dziki pies, nie da się złapać. Otóż nie! I zaraz Wam to udowodnię.

Z początku, fakt, nikt nie jest pewny reakcji psa. Zestresowany pies, który chowa się w zacisznym miejscu może w każdej chwili zaatakować intruza. Zwłaszcza, gdy ktoś totalnie obcy wkłada swoje łapy do budy i próbuje swoich sił, by namówić psiaka na wyjście. Perełka jednak jest totalnie inna. Ona nie atakuje, nie warczy, nie kłapie zębami. Ona najzwyczajniej w świecie wciska się w kąt budy. Gdy ją poznałam miałam wątpliwości, czy próbować ją wyciągać, czy może jednak nie ryzykować. Jednak nie miałam serca jej zostawiać samej, spróbowałam. I OPŁACIŁO SIĘ! Mała dała się wyciągnąć. Co prawda, jej oczy mówiły mi wszystko. Była kłębkiem nerwów widząc wszędzie szczekające psy. Mimo stresu i przerażenia, Perełka wróciła dzielnie do boksu. Każde kolejne spacery uczyły ją zaufania do ludzi, pewności siebie i wiary, że człowiek jest po to by jej pomóc, nie krzywdzić.

Pomimo tego, że Perełka nadal jest nieśmiała i delikatna, wspaniale czuje się w obecności człowieka. Kladzie się obok, wtula między nogi, wystawia brzuszek do góry i z niecierpliwością czeka na odrobinę czułości i miłości. Na smyczy chodzi bardzo ładnie - nie ciągnie, nie gryzie smyczy. Jest spokojna i zrównoważona - nie skacze na nikogo, nie jest natrętna. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów, dorosłych ludzi, czy dzieci. Zabiegi pielęgnacyjne również znosi cudownie. Perełka najlepiej odnalazłaby się w spokojnym domu, bez hałaśliwych dzieci. Nadawałaby się również do mieszkania. Uważam, że spokojnie dogadałaby się z innym psiakiem. Jest totalnie uroczym, słodkim i kochanym psiakiem! Szukam dla niej odpowiedzialnych, kochających i spokojnych właścicieli, którzy pokażą jej prawdziwie życie i zapewnią miłość i troskę do ostatnich chwil."

nr karty: 162/2017


 

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy