Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Dzień Edukacji Narodowej - dziękujemy nauczycielom

Artykuły

 

Jak ważna jest edukacja nie musimy nikomu mówić, jak ważna jest edukacja humanitarna nie musimy nikomu przypominać. Dzień Edukacji Narodowej jest chyba najodpowiedniejszym dniem na podziękowanie tym nauczycielom, którzy dostrzegają potrzebę edukowania dzieci i młodzieży, również w zakresie empatii, dobrego i odpowiedzialnego traktowania zwierząt.
Dziękujemy Wam kochani po stokroć i bardzo się cieszymy, że wraz ze swoimi uczniami dostrzegacie problemy naszych zwierząt.
Życzymy Wam z okazji Dnia Nauczyciela satysfakcji, wytrwałości i wielu sukcesów!

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT - ZAPRASZAMY DO SCHRONISKA

Artykuły

Zapraszamy w sobotę (6 października) na Dzień Otwarty w godz. 1200 – 1700 organizowany z okazji  Światowego Tygodnia Zwierząt.

 Bezpańskie psy i koty czekać będą na osoby, które zechcą je adoptować. Każde zwierzę ma aktualną książeczkę zdrowia i wykonane obowiązkowe szczepienia.
W tej chwili w naszym schronisku przebywa 270 psów i ponad 100 kotów. Każda zainteresowana osoba bez trudu znajdzie tu swojego czworonożnego przyjaciela.

Adoptując zwierzaka odmieniamy nie tylko jego, ale i swoje życie. Same codzienne spacery z psiakiem, nawet kilkuminutowe, mają zbawienny wpływ na ludzkie serce. Dzięki temu nam spadnie cholesterol, staniemy się spokojniejsi, a zwierzak będzie szczęśliwy mając swój dom i troskliwego właściciela. Warto jednak przypomnieć, że decyzja o przygarnięciu zwierzaka powinna być dokładnie przemyślana.

Pomóżmy wspólnie odmienić ich los. Zachęcamy do adopcji bezdomnych psów i kotów z naszego schroniska.

Adres schroniska: ul. Królewiecka 233; Elbląg

tel: 55 234-16-46

 

„Zerwijmy łańcuchy!” 23 wrzesień – niedziela

Artykuły

 
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals serdecznie zaprasza do udziału w happeningu „Zerwijmy Łańcuchy”, który odbędzie się w niedzielę, 23 września. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Bądź bratem- nie katem”. Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy Łańcuchy” jest miesięcznik „Mój Pies”. OTOZ Animals koordynuje happeningi w:

Gdyni, Aleja Topolowa przy Skwerze Kościuszki, godz.12.00

Słupsku, Stary Rynek, godz.12.00

Tczewie, Galeria Kociewska (przy dworcu PKP), godz.12.00

Starogardzie Gdańskim, Park Miejski (przy fontannie), godz.11.00

Tysiące psów w Polsce spędza całe życie na krótkich łańcuchach, co jest nie zgodne z prawem. Zgodnie z art.9 ust.2 Ustawy o ochronie zwierząt: Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

W XXI wieku znamy już humanitarne sposoby bezpiecznego dla otoczenia trzymania zwierząt. Dlatego ustawiamy budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się na kilka minut przywiązać – by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego, jak wycieńczające, koszmarnie nudne i bezsensowne jest życie na 2 metrach kwadratowych. Większość osób biorących udział w akcji jest zaskoczona ciężarem takiego łańcucha – to po prostu trzeba poczuć na własnej szyi.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy