Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Ludzka bezmyślność...

Artykuły

Czasami opadają nam ręce niżej niż jest to do przewidzenia...

Nie potrafimy zrozumieć takiej głupoty! Dzisiaj przypadkiem, dosłownie przypadkiem, bo nie codziennie obcinamy żywopłot, pracownicy znaleźli w krzakach skrzynkę ze szczeniakami:

 

 

Jak można być tak bezmyślnym? Jak można coś takiego zrobić? Co by było z tymi psami, jakbyśmy dzisiaj nie zajrzeli w najdalszy kąt schroniska?

Przed wczoraj 8 szczeniaków podrzuconych w kartonie, dzisiaj 7 w skrzynce... Ale jak tłumaczymy, żeby sterylizować suki, to ludzie pukają się w głowę... "bo suka musi mieć szczeniaki"...

Oto efekty ludzkiej bezmyślności i ignorancji:

 

 

Na szczęście żyją, na szczęście znaleźliśmy...
 
Te jak i inne szczeniaki szukają odpowiedzialnego domu.

 

 

Podsumowanie dotychczasowej pomocy powodzianom

Artykuły

Pracownicy OTOZ Animlas z naszego schroniska na zalanych terenach gmin Gabin i Słubice pod Płockiem byli dwókrotnie. Staraliśmy się przekazać ludziom pokrzywdzonym w powodzi wiele pozytywnych myśli, chcieliśmy by wiedzieli, że my wszyscy jesteśmy z nimi myślami w tym trudnym czasie. Pomagaliśmy im, pomagaliśmy przede wszystkim zwierzętom. Mogliśmy to robić tylko dzięki Wam. Do schroniska przynieśliście dla tych zwierząt wiele darów: koce, kołdry, ręczniki i 234 kg karmy! Na konto schroniska dla powodzian wpłynęło 1899,91 zł, z tego wydaliśmy na karmę, wodę i inne potrzebne materiały 1392,66 zł. Zostało nam 507,25 zł. Te środki, jak i każde kolejne będziemy chcieli wykorzystać za ok dwa tygodnie. Chcemy jechać raz jeszcze, chcemy zająć się odbudową bud, chcemy pomóc zwierzętom, zanim ludzie, zajęci sprzątaniem domów, znajdą dla nich czas.

Materiał filmowy z pierwszego wyjazdu:

 

 

 Materiał filmowy z drugiego wyjazdu:

 

 

Dziękujemy mediom: portel.pl; Telewizji Elbląskiej; TVP Olsztyn za wsparcie i za pomoc.

Dziękujemy przede wszystkim ludziom o wielkich sercach. Same nasze chęci to mało, bez Waszej pomocy jesteśmy bezradni. Dziękujemy!

Wile pomocy powodziowe psy i koty w całej Polsce otrzymały też od Stowarzyszenia na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi

 

POMOC RÓWNIEŻ DLA ZWIERZĄT!

Artykuły

Z przerażeniem śledzimy informacje z południa Polski. Żywioł nie oszczędza nikogo. Woda niszczy domy, zalewa uprawy, podtapia gospodarstwa. W kilka chwil znika dorobek całego życia.

Niestety woda nie oszczędza również zwierząt. Często psy pozostają uwiązane na podwórkach, są przerażone, przemoczone, brodzą w wodzie, czasem bardzo głębokiej.

Jesteśmy cały czas w kontakcie z osobami ratującymi zwierzęta z powodzi. Pływają oni ze strażą i przewożą przerażone zwierzęta na suche wyspy. Tam co jakiś czas jest dowożona karma. Ludzie, którzy opuścili swoje domy, też nie mają czym nakarmić psów, bo podczas ewakuacji nie było czasu myśleć o karmie... Na granicach wody porozstawiana jest karma, dla psów które jakimś cudem same dopłyną do lądu...

Nasi przyjaciele z południa proszą nas o pomoc. W poniedziałek z samego rana wyślemy 200 kg karmy do Tarnobrzegu, ale to jest cały czas mało... Inne miasta, wsie też przeżywają dramat.

Bardzo prosimy o wpłaty na konto schroniska tytułem "pomoc dla powodzian":

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297 

Za wszystkie te środki, zakupimy kolejną partię karmy i wyślemy na południe, aby oni tam, nie musieli dodatkowo jeszcze tym się zajmować. Nie możemy pomóc im fizycznie, bardzo prosimy pomóżmy chociaż tak.

 

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy