Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Wakacje z pupilem!

Artykuły
W okresie wakacyjnym liczba porzucanych zwierząt wzrasta nawet o 30% i zdarza się, że do schroniska niekiedy trzeba przyjąć 10 psów dziennie. Zwierzęta są przywiązywane do drzew, wyrzucane z samochodu, podrzucane.

Dlaczego? Przecież jest tak dużo możliwości na zapewnienie zwierzęciu opieki na czas wyjazdu (oddanie pod opiekę rodziny, oddanie do hotelu dla zwierząt, zatrudnienie petsittera) albo zabranie swojego pupila ze sobą na wakacje.

Obecnie jest już wiele baz internetowych, gdzie można znaleźć ośrodki, campingi, hotele w których nasi pupile są mile widziani. Mało tego – mają tam zapewnione atrakcje i specjalne warunki. Korzystając z tego, że mamy urlop, możemy odbyć w takim ośrodku szkolenie z psem, albo nauczyć się jak, odpowiednio dbać o zdrowie naszego zwierzaka. Możemy aktywnie i wspólnie uciec od zgiełku miasta.

Pamiętajmy jednak aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Więcej…

 

To jakiś dramat?

Artykuły
Ludzie opamietajcie się!!!
Sterylizujcie swoje suczki i kastrujcie psy.
NIE MNÓŻCIE kolejnych nieszczęść!!!

 

W przeciągu ostatnich trzech dni do schroniska trafiło 36 psów w tym 33 to szczeniaki... Nie mamy gdzie ich umieszczać, noce są zimne, buda nie wystarczy a izolatki nie są z gumy.

 

Pilnie szukamy nowych domów, albo chociaż domów tymczasowych.

Bardzo prosimy o pomoc!!! 

 

DOM  TYMCZASOWY 

Dom tymczasowy, to miejsce, w którym pies przebywa do momentu znalezienia dla niego domu stałego. Przebywa wówczas pod bezpośrednią opieką wolontariusza bądź innej osoby dobrej woli. W tym samym czasie prowadzona jest akcja adopcyjna, która ma na celu znalezienie osób chętnych do przygarnięcia psa w potrzebie na stałe.

 

Pokaz kociej arystokracji

Artykuły

Klub Miłośników Kotów Cat Club Sopot zaprasza na Pokaz Kotów Rasowych i Europejskich, który odbędzie się 8 maja (niedziela) w godz. 12 -18. Pokaz odbędzie się w Szkole Podstawowej nr. 19 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Uroczej 4.

Grażyna Wika, sekretarz Cat Club Sopot zaprasza: W tym roku rozpoczęliśmy akcję "Stop przemocy wobec zwierząt. Spójrz na ich świat ich pięknymi, mądrymi oczami”. Chcemy pokazać, że koty to istoty inteligentne, czujące, niezwykle oddane, to najlepsi przyjaciele człowieka. Pokaz w Elblągu jest kolejnym z całego cyklu.
    Pragniemy w ten sposób zwrócić uwagę dzieci, młodzieży oraz całego społeczeństwa na coraz bardziej rozpowszechnione karygodne praktyki znęcania się nie tylko nad kotami lecz także nad innymi zwierzętami.
    Chcemy uwrażliwić społeczeństwo, zwrócić uwagę jak niewiele potrzeba, aby bezdomnym kocim istotkom dać schronienie. Na pokazie, nasza klubowa koleżanka, Marylka Paduch właścicielka kotka Serduszko udzieli zainteresowanym wiele bardzo pomocnych rad i wskazówek dotyczących bezdomnych kotów. Chcemy zwrócić uwagę szkół na schroniska i przebywające w nich zwierzęta. Pokazać młodzieży ile dobrego może dać zwierzętom zbiórka kocyków, karmy.
     Pragniemy w ten sposób wspierać działania na rzecz inicjowania procesu zmian cywilizacyjnych, obyczajowych, kulturowych i legislacyjnych dążących w kierunku poszanowania praw zwierząt oraz tworzenia zwierzętom godnych warunków życia.
     Wszystkich, którzy tak jak my kochają koty, te cudowne i absolutnie wspaniałe, pełne ciepła stworzenia zapraszamy na nasz pokaz.
     Patronat nad Pokazem objął Prezydent Miasta Elbląg.

Dzięki uprzejmości Klubu Miłośników Kotów Cat Club Sopot schronisko, podobnie jak w ubiegłym roku weźmie udział w pokazie kotów. Serdecznie zapraszamy!

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy