Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Znalazły dom

Torso

Znalazły dom

Torso został znaleziony 27.10.2018 w miejscowości Cieplice, przywiązany łańcuchem do drzewa w zarośniętym rowie... Powiedziano nam, że przebywał tam już od kilkunastu dni, a okoliczni mieszkańcy go dokarmiali...

Torso to dosyć duży, kilkuletni pies. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi, każdego wita wesołym merdaniem ogona i chętnie się przytula. Ale gdy tylko podniesie się przy nim rękę, zaraz kuli się i przyciska do ziemi...

Szukamy dla niego troskliwego, odpowiedzialnego opiekuna, który pokaże mu, że są też ludzie, którzy nie krzywdzą, lecz dbają i kochają!

nr karty: 39/EL/2018

 

Vuko

Znalazły dom

Vuko trafił do schroniska 26.10.2018 z ulicy Lubranieckiej. Ja się później okazało, pies uciekł osobie, która miała go pod tymczasową opieką. Niestety po paru dniach jego pobytu w schronisku, dowiedzieliśmy się, że ani tymczasowa opiekunka Vuko, ani osoba, która adoptowała psa ze schroniska 4 lata temu, nie zamierzają zabrać go z powrotem do domu.

Vuko to obecnie co najmniej 6-letni pies w typie rasy bokser. Jest silnym i pełnym energii zwierzęciem. Jak zapewniała nas jego tymczasowa opiekunka,  w stosunku do ludzi jest przyjazny i łagodny. Pozostawiony sam w domu zachowuje się spokojnie i grzecznie, nie niszczy, nie hałasuje. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwia wyłącznie na spacerze.

nr karty: 316/2018

 

Dydek

Znalazły dom

25.10.2018 zadzwonił do nas mężczyzna z pytaniem, czy może wymienić swojego starego, niedołężnego psa na szczeniaka. "Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie jestem złym człowiekiem..." dodał. Oczywiście nie mogło być inaczej - mężczyzna na swoją "propozycję" dostał od nas odpowiedź negatywną.

Następnego dnia otrzymaliśmy zgłoszenie mówiące, iż stary pies wałęsa się wzdłuż torów tramwajowych na ulicy Obrońców Pokoju. Okolica, w której psiak został znaleziony, a także stan fizyczny psa, wskazują na to, że jest jest to ten sam pies, w sprawie "wymiany" którego dzień wcześniej telefonował mężczyzna...

Dydek to nieduży, okrągły pies, który urodził się 01.01.2002. Dziadeczek już nie widzi i prawdopodobnie nie słyszy. Chcemy się mylić, chcemy, by tamten psiak był bezpieczny w swoim domu, a naszego Dydka szukał jego opiekun! Bardzo tego chcemy!

nr karty: 314/2018

 

Salomon

Znalazły dom

Salomon trafił do schroniska 02.10.2018 jako kilkunastodniowy kociak. Do swojego domu i pod swoją troskliwą opiekę, zabrała go kierowniczka schroniska, której nieduże mieszkanie już od lat stanowi bezpieczne, tymczasowe schronienie dla małych kociaków, szczeniaków i innych zwierząt w potrzebie.

Salomon powolutku uczy się już samodzielności i nieśmiało rozgląda się za nowym domem - takim już na stałe, na zawsze - na długie, długie lata kociego życia.

 

 

 

 

 

 

Prinsia

Znalazły dom

Prinsia trafiła do schroniska 21 sierpnia 2018 po wypadku komunikacyjnym. Kotka cierpiała na poważną duszność. Po oględzinach i badaniach, weterynarz stwierdził u niej prawdopodobne uszkodzenie kręgu szyjnego. Stan kotki był bardzo ciężki. Na szczęście kicię do dom tymczasowego zabrała kierowniczka schroniska, która postanowiła walczyć o jej życie. Nie było łatwo - stan Prinsi długo się nie poprawiał. Po kilkunastu dniach do chorej przyplątał się w dodatku jeszcze jakiś wirus. Wtedy wydawało się już, że wszystko stracone. A jednak zarówno kotka jak i jej opiekunka miały taką siłę, by walczyć o kocie życie, że Prinsia wyzdrowiała!

Teraz Prinsia to w pełni zdrowy kot. Kot, którego wszędzie pełno - na stole, na desce do krojenia, ba, nawet w garnku! Prinsia uwielbia się bawić - sama, z innymi kotami, z człowiekiem. Uwielbia też broić i, na przykład, skraść na sekundę odłożoną na talerz kanapkę. Uwielbia inne koty, uwielbia psy. Jej tymczasowa opiekunka najchętniej nie oddałaby jej nikomu, niestety jednak w jej domu jest już tyle zwierząt, że, mając na uwadze szczęście i komfort ich wszystkich, z ciężkim sercem postanowiła szukać dla Prinsi nowego domu. Ale nie za wszelką cenę - tylko pod warunkiem znalezienia dla niej najwspanialszych opiekunów pod słońcem.

* PRINSIA NIE SŁYSZY.

 

Witek

Znalazły dom

Witek przebywa w schronisku od października 2018.

Witek to śliczny kocurek, który ma około 2,5 miesiąca. Jest oswojonym, wesołym i przyjaznym zwierzęciem.

 

 

Łapka

Znalazły dom

Łapka trafiła do schroniska we wrześniu 2018. Kotka nie używa swojej przedniej łapy, co musi być wynikiem jakiegoś doznanego urazu, w wyniku którego doszło do uszkodzenia nerwów. Na szczęście niesprawna łapka nie przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu.

Łapka to piękna, mniej więcej 3-miesięczna kotka o dymnym umaszczeniu. Jest oswojonym zwierzęciem.

 

Tomi

Znalazły dom

Tomi został oddany do schroniska 21.10.2018 z powodu zmiany miejsca zamieszkania jego opiekunki.

Tomi to wesoły, pełny energii szczeniak, który ma około 5 miesięcy. Gdy dorośnie, będzie prawdopodobnie średniej wielkości lub duży.

nr karty: 303/2018

 

Trevor (Tedi)

Znalazły dom

Trevor trafił do schroniska 22.10.2018. Osoba, która go przywiozła, powiedziała nam, że znalazła psa przywiązanego sznurem gdzieś przy drodze w Gronowie Górnym.

Trevor to średniej wielkości pies o oryginalnej urodzie. Jeżeli rzeczywiście nikt nie będzie go szukał, po 14 dniach, od chwili gdy Trevor znalazł się w schronisku,pies będzie czekał na adopcję.

nr karty: 39/EL/2018

 

Lila

Znalazły dom

Ten mały szczeniak, suczka, której daliśmy na imię Lila, trafiła do schroniska 22.10.18. Suczka błąkała się po ulicy Słonecznej.
Czy ktoś szuka tej smutnookiej kruszynki?

 

nr karty: 305/2018

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy