Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Znalazły dom

Wafel

Znalazły dom

29.02.12 Wafel wsiadł do tramwaju. Wysiadł niestety dopiero w schronisku... Wafel to średniej wielkości, młody (około 1-roczny), wesoły i ufny pies. Czeka na swojego właściciela.

 

nr karty: 118/2012

 

Rybka

Znalazły dom

Rybkę przyprowadzono do schroniska 13.11.2010 jako psa zagubionego lub porzuconego. Sunia nie dawała do siebie podejść, była tak wystraszona, że warczała i pokazywała zęby. Wydawało się, że jest to pies nieadopcyjny. Po pewnym czasie udało się ją jednak wyprowadzić z kojca na spacer i tu oniemieliśmy ze zdziwienia.  Rybka zmieniła się w psa radosnego, spokojnego, bez agresji. Szalała na śniegu, nosiła patyki. Teraz wiemy, że jej agresja spowodowana była strachem wynikającym z zamknięcia jej w kojcu.

Rybka obecnie mieszka w boksie z innym psem i nie wykazuje agresji ani w stosunku do zwierząt ani w stosunku do ludzi. Jest młoda, piękna. A tak długo już za kratami...

nr karty: 512/2010

 

Zefir

Znalazły dom

Zefir mieszka w schronisku już od 04.03.2010. Jest to piękny, duży pies, który kocha wszystkich ludzi. Jego stosunek do innych psów bywa różny, ale suki zwykle akceptuje. Ten pies może być dobrym stróżem, gdyż jego postura budzi respekt. Zefir jest psem w średnim wieku, w dobrej kondycji. Idąc na spacer z Zefirem można czuć się  bezpiecznym!

nr karty: 91/2010

 

Kier

Znalazły dom

Kier trafił do schroniska 28.02.12.  Jest to mały, kudłaty piesek, który ma około 3-4 lat. Czeka na swojego właściciela!

nr karty: 117/2012

 

Borysek

Znalazły dom

Półtoraroczny Borysek został odebrany w wyniku interwencji 24.02.2012r. Oto relacja z jej przebiegu:

"Gdy podjechałyśmy od razu rzucił nam się widok psa zwiniętego przy marnej budzie. Zaraz po zaparkowaniu samochodu z domu wyszło kilka osób i zanim wypowiedziałyśmy słowo otrzymałyśmy całą wiązankę epitetów. W naszym działaniu zawsze chodzi o dobro zwierząt, więc starałyśmy się wyjaśnić, że musimy bardzo spokojnie porozmawiać, bo nam chodzi tylko o dobro psa. Niestety na naszych oczach wywiązała się bardzo nieprzyjemna i przede wszystkim niebezpieczna kłótnia sąsiedzka. Poprosiłyśmy o natychmiastową asystę policji. Gdy przyjechali okazało się, że rodzina znana jest patrolowi i że nie będzie łatwo. Najtrudniejsze są takie interwencje, gdy ludzie nie radzą sobie zupełnie ze swoim życiem i próbują wyładować swoją frustrację na wszystkich wokół. My to potwory, sąsiedzi to samo zło… Doświadczone już poprzez inne podobne interwencje wyjechałyśmy z psiakiem. Udało nam się uratować tego biedaka. Jego budą było kilka marnych desek, bez ocieplenia, bez zabezpieczenia przed deszczem. W misce miał surowe obierki ziemniaka. Zresztą zdjęcia świadczą o jego stanie fizycznym. Na naszych oczach psiak zrobił kupę, co jest naturalną potrzebą i nie zadziwiłoby nas to zupełnie, gdyby nie fakt, że on jeszcze nie kończąc się załatwiać, odwrócił się naprędce i zaczął jeść swoje odchody jakby nie czekając aż wystygną… Wiele widzimy na interwencjach, wiele jesteśmy w stanie znieść, ale w tym momencie w naszych oczach stanęły łzy. Teraz Borys podjadł troszeczkę specjalistycznej karmy i jest pod naszą opieką. Jutro przebadamy chłopaka i zobaczymy na ile to wychudzenie zniszczyło jego organizm. Potrzebujemy dla niego więcej takiej karmy i kubraka na spacery. Zmęczone, ale dla nich warto! Ania i Aga”

 

zdjęcia z interwencji:

Borys obecnie (2013-11-08)

 

 Borys w schronisku jest już prawie dwa lata. Wygląda pięknie i po zagłodzeniu nie ma śladu. Jest wesołym i pełnym energii psem.

 

 

 

 

 

 2014-04-08

 

 

Borysek z uczniami Gimnazjum nr 6, którzy specjalnie dla niego, własnoręcznie, wykonali widoczną na zdjęciu budę.

 


 


 

Wasyl Wąs

Znalazły dom

Wasyl Wąs przebywa w schronisku od 23.02.2012. Jest to dorosły kocur, który nie ma problemów z adaptacją w nowych miejscach - wszędzie czuje się jak u siebie. Lubi towarzystwo innych kotów, nie przeszkadza mu towarzystwo psów.

nr karty:27/2012

 

Abi i Wasabi

Znalazły dom

Abi i Wasabi trafily do schroniska 23.02.12. Pani, która je tutaj przywiozła, powiedziała nam, że znalazła je związane pod mostem... Abi (po lewej) i Wasabi (poniżej) to dorosłe kotki, które były najprawdopodobniej kotami domowymi. Lubią mizianie i ludzkie towarzystwo. Ale schroniskowa rzeczywistość i hałasy je przerażają. 

nr kart: Abi 29/2012 i Wasabi 28/2012

 

Okruszek

Znalazły dom

Okruszek znalazł się w schronisku 24.02.2012. Zabraliśmy go z jednej z ruchliwych ulic Elbląga, gdzie biegał między samochodami. Okruszek jest małym, starszym pieskiem.

nr karty: 113/2012

 

 

 

Sajmon

Znalazły dom

Sajmon trafił do schroniska 24.02.2012, ponieważ wszedł na teren jednego z elbląskich zakładów pracy. Jest to przyjazny, potężny pies w typie rasy malamute. Czeka na swojego właściciela.

109/2012

 

Wiking

Znalazły dom

Wiking przebywa w schronisku od 23.02.12. Jest to zdrowy, wesoły, trzymiesięczny szczeniak, który wyrośnie na psa średniej wielkości.

nr karty: 31/2012

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy