Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Perełka

Psy małe

Perełka trafiła do schroniska 24.04.2017 z Tropów Elbląskich w wyniku interwencji.

Tak opisuje suczkę nasza wolontariuszka: " Tak jak się pojawiła, tak została. Mała zagubiona i przerażona kruszynka. Perełka nie należy do tych odważnych, pewnych siebie psiaków, które z radością podbiegają do kraty, by powąchać nową osobę, przywitać się, polizać po dłoni czy zwyczajnie wybłagać o spacer. Perełka to pies, który trzyma się z boku, gdzieś za resztą kolegów. Maleńka ogląda wszystko i wszystkich zza swoich dużych, czarnych oczu i z niepokojem drepcze łapkami po ziemi. Raz pobiegnie w prawo, raz w lewo. Zdezorientowana nagłym hałasem, euforią skaczących psów, zapachem nowych osób, całą masą smyczy i obróżek walających się wokół, ucieka w kąt, do budy. I można by powiedzieć: dziki pies, nie da się złapać. Otóż nie! I zaraz Wam to udowodnię.

Z początku, fakt, nikt nie jest pewny reakcji psa. Zestresowany pies, który chowa się w zacisznym miejscu może w każdej chwili zaatakować intruza. Zwłaszcza, gdy ktoś totalnie obcy wkłada swoje łapy do budy i próbuje swoich sił, by namówić psiaka na wyjście. Perełka jednak jest totalnie inna. Ona nie atakuje, nie warczy, nie kłapie zębami. Ona najzwyczajniej w świecie wciska się w kąt budy. Gdy ją poznałam miałam wątpliwości, czy próbować ją wyciągać, czy może jednak nie ryzykować. Jednak nie miałam serca jej zostawiać samej, spróbowałam. I OPŁACIŁO SIĘ! Mała dała się wyciągnąć. Co prawda, jej oczy mówiły mi wszystko. Była kłębkiem nerwów widząc wszędzie szczekające psy. Mimo stresu i przerażenia, Perełka wróciła dzielnie do boksu. Każde kolejne spacery uczyły ją zaufania do ludzi, pewności siebie i wiary, że człowiek jest po to by jej pomóc, nie krzywdzić.

Pomimo tego, że Perełka nadal jest nieśmiała i delikatna, wspaniale czuje się w obecności człowieka. Kladzie się obok, wtula między nogi, wystawia brzuszek do góry i z niecierpliwością czeka na odrobinę czułości i miłości. Na smyczy chodzi bardzo ładnie - nie ciągnie, nie gryzie smyczy. Jest spokojna i zrównoważona - nie skacze na nikogo, nie jest natrętna. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów, dorosłych ludzi, czy dzieci. Zabiegi pielęgnacyjne również znosi cudownie. Perełka najlepiej odnalazłaby się w spokojnym domu, bez hałaśliwych dzieci. Nadawałaby się również do mieszkania. Uważam, że spokojnie dogadałaby się z innym psiakiem. Jest totalnie uroczym, słodkim i kochanym psiakiem! Szukam dla niej odpowiedzialnych, kochających i spokojnych właścicieli, którzy pokażą jej prawdziwie życie i zapewnią miłość i troskę do ostatnich chwil."

nr karty: 162/2017


 

 

Smigol

Psy małe

Smigol trafił do schroniska 08.12.2018. Powiedziano nam, że znaleziono go na ulicy Sadowej.

Smigol to nieduży psiak, który ma około 2 lat. Początkowo w schronisku był bardzo przestraszony, przerażały go zwłaszcza inne psy, jednak z czasem przyzwyczaił się do otaczającej go rzeczywistości. W stosunku do ludzi jest łagodny i przyjazny.

nr karty: 365/2018

 

Pestka

Psy małe

Pestka została oddana do schroniska 06.11.2018 przez swoją opiekunkę z powodu wyjazdu zagranicę.

Pestka to mniej więcej 4-letnia suczka średniej wielkości. Jest wesołym i pełnym energii stworzeniem, które lgnie do ludzi. W domu zachowuje się grzecznie i spokojnie. Uwielbia spacery i zabawy z innymi psami.

nr karty: 329/2018

 

Dzidek

Psy małe

Dzidek trafił do schroniska 17.02.2015 z terenu jednego z elbląskich ogródków działkowych w wieku około 2 lat. W stosunku do ludzi był wycofanym i nieufnym psem i niestety z upływem czasu niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Na szczęście psiak świetnie zaaklimatyzował się w schronisku i, zarówno w swoim schroniskowym boksie, jak i wśród swoich psich przyjaciół, czuje się dobrze.

nr karty: 68/2015

 

Nokia

Psy małe

Nokia trafiła do schroniska 25.09.2018 z ulicy Witkiewicza.

Nokia to suczka średniej wielkości o oryginalnej urodzie. Jest młoda - ma około 1-2 lata. W stosunku do ludzi jest ufna i przyjazna.

nr karty: 275/2018

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy