Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

XIV ELBLĄSKIE FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH za nami!

Artykuły

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji z Dni Elbląga:

Przejdź na Facebook

 

 

 

Schronisko na Dniach Elbląga 2013

Artykuły

 

W ramach obchodów Dni Elbląga, w niedzielę 30 czerwca organizacje pozarządowe z naszego miasta oraz terenu powiatu elbląskiego we współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowują XIV Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych.


Nasze schronisko już czwarty raz będzie miało swoje stoisko.

Tego dnia chcemy zachęcić mieszkańców oraz pozostałych uczestników wydarzenia do adopcji zwierząt ze schroniska i pomocy im.

XIV Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się 30 czerwca (niedziela) w godzinach 12 - 16 przy ul. Stary Rynek (plac przed Bramą Targową).

W tym roku nasi wspaniali wolontariusze przygotowują sami swoje stoisko - zapowiadają, że będzie słodko i kolorowo!
Przedstawimy Wam garstkę naszych podopiecznych i mamy kilka niespodzianek.

Zapraszamy!

 

Wystaw miskę z wodą - upał zabija!

Artykuły

Jest tak gorąco, że musimy myśleć również za innych! Obserwujcie, czy u sąsiada pies ma wodę, czy ma miejsce do schowania się przed słońcem. Wystawcie miskę z wodą kotom wolnożyjącym, ptakom i bezdomnym psom!

Pamiętajmy, że upał może okazać się niebezpieczny dla zwierząt. Miska z wodą jest niezbędna, aby chronić zwierzę przed odwodnieniem Psa warto okrywać mokrym ręcznikiem, zwłaszcza głowę. Chronimy w ten sposób mózg, kark i pachy. Psy nie mają wyczucia, ile mogą przebywać na słońcu, więc trzeba samemu o to zadbać. W przypadku, gdy pies jest uwiązany na łańcuchu, powinien mieć dostęp do ocienionego miejsca i często zmienianej wody. Absolutnie nie można zostawić psa w zamkniętym samochodzie podczas upałów. Dla czworonoga może się to zakończyć śmiercią. Pies się nie poci przez skórę, bo nie ma gruczołów potowych poci się poprzez ziajanie. Jeśli jest w tak gorącym pomieszczeniu, jak samochód stojący na słońcu, który staje się puszką termiczną, nie może tego zrobić. Wtedy często omdlewa. Zwróćmy też uwagę, czy kaganiec pozwala mu otworzyć na tyle pysk, by mógł ziajać.

Pomaganie nie zawsze musi kosztować, wystarczy odrobina chęci.

Wystawcie miski z wodą i prześlijcie zdjęcia do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Będziemy je publikować na Facebooku i promować pomaganie zwierzętom.
 

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy