Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Schronisko na Dniach Elbląga

Artykuły

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia stoiska naszego schroniska podczas Elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w dniu 27 czerwca 2010 r. w godz: 12.00–17.00 na Starym Mieście przy Bramie Targowej.

Planujemy kilka kącików tematycznych, m. in: porady lekarza weterynarii, prezentacja pracy Inspektorów ds Ochrony Zwierząt, loterie fantowe dla psiaków, kociaków oraz ich właścicieli. Zaprezentujemy też Państwu nasze zwierzęta.

Zapraszamy serdecznie właścicieli z psami adoptowanymi ze schroniska, chętnie posłuchamy jak im się teraz żyje.

Czekamy na Was! 

 

Ludzka bezmyślność...

Artykuły

Czasami opadają nam ręce niżej niż jest to do przewidzenia...

Nie potrafimy zrozumieć takiej głupoty! Dzisiaj przypadkiem, dosłownie przypadkiem, bo nie codziennie obcinamy żywopłot, pracownicy znaleźli w krzakach skrzynkę ze szczeniakami:

 

 

Jak można być tak bezmyślnym? Jak można coś takiego zrobić? Co by było z tymi psami, jakbyśmy dzisiaj nie zajrzeli w najdalszy kąt schroniska?

Przed wczoraj 8 szczeniaków podrzuconych w kartonie, dzisiaj 7 w skrzynce... Ale jak tłumaczymy, żeby sterylizować suki, to ludzie pukają się w głowę... "bo suka musi mieć szczeniaki"...

Oto efekty ludzkiej bezmyślności i ignorancji:

 

 

Na szczęście żyją, na szczęście znaleźliśmy...
 
Te jak i inne szczeniaki szukają odpowiedzialnego domu.

 

 

Podsumowanie dotychczasowej pomocy powodzianom

Artykuły

Pracownicy OTOZ Animlas z naszego schroniska na zalanych terenach gmin Gabin i Słubice pod Płockiem byli dwókrotnie. Staraliśmy się przekazać ludziom pokrzywdzonym w powodzi wiele pozytywnych myśli, chcieliśmy by wiedzieli, że my wszyscy jesteśmy z nimi myślami w tym trudnym czasie. Pomagaliśmy im, pomagaliśmy przede wszystkim zwierzętom. Mogliśmy to robić tylko dzięki Wam. Do schroniska przynieśliście dla tych zwierząt wiele darów: koce, kołdry, ręczniki i 234 kg karmy! Na konto schroniska dla powodzian wpłynęło 1899,91 zł, z tego wydaliśmy na karmę, wodę i inne potrzebne materiały 1392,66 zł. Zostało nam 507,25 zł. Te środki, jak i każde kolejne będziemy chcieli wykorzystać za ok dwa tygodnie. Chcemy jechać raz jeszcze, chcemy zająć się odbudową bud, chcemy pomóc zwierzętom, zanim ludzie, zajęci sprzątaniem domów, znajdą dla nich czas.

Materiał filmowy z pierwszego wyjazdu:

 

 

 Materiał filmowy z drugiego wyjazdu:

 

 

Dziękujemy mediom: portel.pl; Telewizji Elbląskiej; TVP Olsztyn za wsparcie i za pomoc.

Dziękujemy przede wszystkim ludziom o wielkich sercach. Same nasze chęci to mało, bez Waszej pomocy jesteśmy bezradni. Dziękujemy!

Wile pomocy powodziowe psy i koty w całej Polsce otrzymały też od Stowarzyszenia na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy