Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Jesień nie zawsze jest złota...

Artykuły

Chcę mieć psa! Inni mają ja też chcę! Dzieci chcą, niech mają!

Decydując się na psa musimy zastanowić się nad tym, że pies to nie kaprys, że pies jest najpierw szczeniakiem, słodkim wesołym, ale ten sam pies starzeje się jak my…

W zależności od tego jak o niego dbamy dożywa starości…

Z czasem z psa zdrowego, wesołego zmienia się w zwierzę powolne, więcej śpiące, mające problemy ze stawami. Brakuje mu sił, traci węch, wzrok…

Zwierzęta starzeją się tak jak ludzie, niedołężnieją, potrzebują szczególnej troski, potrzebują rodziny. Szczęście gdy jego pan pozwoli mu zestarzeć się u swojego boku i zapewni swojemu przyjacielowi odpowiednią opiekę i zrozumienie, z sercem teraz człowiek będzie służyć psu.

Rzeczywistość nie jest taka piękna…

Nie każdy z nas potrafi patrzeć sercem i widzieć w swoich psach oddanego przyjaciela. Nie każdy chce w swoim domu trzymać psa, którym już się nikt nie zachwyca, psa, który niejednokrotnie nieładnie pachnie, stary taki jakiś jest…

Co wtedy robi?

Nieświadomego, uradowanego, że idzie na spacer pozbywa się… albo wywozi daleko od  domu albo odprowadza do schroniska. Pozbywa się nie licząc się z jego uczuciami… swojego  największego przyjaciela, już jest niepotrzebny…

W tak okrutny sposób dziękuje mu za jego długoletnią miłość i oddanie. Nie widząc tych psich, wiernych, wpatrzonych oczu odchodzi…. a pies zostaje.

Nie słyszy jego rozpaczliwego szczekania - wołania „będę czekać-wróć po mnie!”

I tu zaczyna się najsmutniejszy okres jego życia, jeszcze długo patrzy w kierunku bramy.

Nie chce jeść, drży przerażony tym co go spotkało, stoi z opuszczoną głową i ogonem, nieruchomy… kilka chwil i podda się…

W elbląskim schronisku przebywają psie staruszki, które nieśmiało czekają na swoja szansę, na nową miłość, na nowy dom. Nasze psie dziadeczki, sama słodycz. Nie rozrabiają , nie wiele od nas chcą poza miłością. Mimo tego, że oczka przyprósza mgła, mordki maja siwe, nadal chcą kochać. Ich  serca są nadal gorące!

Psie staruszki dobrze wiedzą kiedy ktoś przychodzi do schroniska aby zaadoptować psa. Podchodzą do krat, wyciągają łapki, próbują zwrócić na siebie uwagę. Przeważnie zostają wybrani młodsi a one odchodzą smutne, bo nikt ich nie chce…

Złota jesień… dla nich bardzo zardzewiała… starość w schronisku…

Okażmy im szczególnie serce!

 

POMÓŻ PRZETRWAĆ ZIMĘ ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA!

Artykuły

W związku ze zbliżającą się nieuchronnie zimą, w imieniu naszych podopiecznych zwracamy się z prośbą o przynoszenie do schroniska wszelkich niepotrzebnych Państwu rzeczy, jak: KOCE, POŚCIEL, NARZUTY, SWETRY, RĘCZNIK, PŁASZCZE, BAWEŁNIANA ODZIEŻ.

Są one nam potrzebne, dla młodych i chorych zwierząt, oraz do wyścielenia bud i legowisk w boksach i izolatkach.

Wiele psów znajdujących się w schronisku, nie jest przystosowanych do życia na dworze, wiele jest prosto z wymoszczonych kanap. Zima to dla nich piekło! Wszelkie dary pomogą przetrwać mroźne noce w budzie, w tęsknocie.

Prosimy też, w imieniu naszych psów i kotów o pomoc wolontariacką. Wolontariusze, to promyki słońca dla naszych zwierząt. Przytulanie, czesanie, głaskanie, zabieranie na spacery - to jedyna namiastka miłości i domowego ciepła, na jaką mogą liczyć te biedne zwierzęta.

 Jeśli masz ukończone 15 lat - zapraszamy do współpracy i pomocy!

Elbląg, ul. Królewiecka 233

 

 

 

 

Psy, psy, psy... to był ich dzień!

Artykuły

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom II ELBLĄSKIEGO DNIA PSA - CSE Światowid, Fundacji Psy Dzieciom oraz Husse - za zaproszenie schroniska na tą imprezę! Mamy nadzieję, że pomoże to znaleźć kolejne domy dla naszych podopiecznych!

Bardzo dziękujmy również wszystkim, którzy nas odwiedzili, w szczególności tym, z naszymi, a już teraz Waszymi pupilami! Miło było widzieć szczęście w ich oczach!

Nie sposób wymienić wszystkie, zobaczcie sami te uśmiechnięte pysie!

 Balbinka; Piasek; Melektra Montana; Skoczek; Wigor

 
Max; Gaja; Nutka i Isola 
 

Blecky; Burka; Sali
 
 
Serdecznie dziękujemy za Wielkie Serca!
 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy