Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Znalazły dom

Nepsiek

Znalazły dom

Nepsiek został oddany do schroniska 26.01.2018, ponieważ jego opiekun zmarł.

Nepsiek to około 3-letni pies, który wyglądem przypomina nieco psy rasy beagle. Zanim znalazł się w schronisku, mieszkał na podwórku, gdzie pełnił rolę stróża.

Nepsiek jest ufny i przyjazny w stosunku do ludzi, nie wchodzi w konflikty z innymi psami.

nr karty: 34/2018

 

Popka

Znalazły dom

Popkę znaleziono 24 stycznia na ulicy Łódzkiej. Maleńkiego szczeniaka ktoś zostawił na śniegu pod drzewem... Osoba, która znalazła maleństwo, przyjęła je do siebie, do tzw. domu tymczasowego, czyli do czasu znalezienia dla niej nowych opiekunów.

Jeśli marzysz więc o posiadaniu psa, adoptuj Popkę. Popka ma około 6 tygodni, jest mała i drobna, sądzimy więc, że będzie nieduża, gdy dorośnie. Zanim jednak podejmiesz decyzję o przygarnięciu psa, dobrze się zastanów. Pamiętaj, że opieka na takim okruszkiem jest niemal taka jak nad niemowlakiem - szczeniak wymaga Twojej bliskości, częstego karmienia, wstawania w nocy, sprzątania po nim, gdy się załatwi itp. Pamiętaj również, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z codziennymi obowiązkami a także kosztami (np. coroczne szczepienie przeciwko wściekliźnie, odrobaczanie).

Szczenięta adoptowane ze schroniska są zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym, odrobaczone i zaczipowane. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku zostaną wysterylizowane na koszt schroniska.

nr karty: 33/2018

 

 

Gracja

Znalazły dom

Ta piękna kotka, którą nazwaliśmy Gracją, została znaleziona 22.01.2018 na ulicy Konopnickiej a 23.01.2018 przywieziono ją do naszego schroniska.

Kotka jest zadbana, oswojona, z pewnością jest domowym pupilem. Może komuś zaginęła, uciekła?

nr karty: 12/2018

 

Peppi

Znalazły dom

Peppi trafiła do schroniska 19.01.2018 w wyniku interwencji.

Peppi urodziła się w październiku 2017. Na razie kotka jest trochę nieśmiała w stosunku do nowo poznanych osób.

nr karty: 8/2018

 

Antek

Znalazły dom

Antek trafił do schroniska 19.01.2018 w wyniku interwencji.

Antek urodził się we wrześniu 2017. Jest uroczym, oswojonym kocurkiem o pięknych, bursztynowych oczach.

nr karty: 7/2018

 

Werka

Znalazły dom

Werkę znaleziono 22 stycznia 2018 na ulicy Wiejskiej.

Werka to mała i niemłoda już suczka, która czeka na swojego opiekuna.

nr karty: 31/2017

 

 

Nadia

Znalazły dom

24 października 2017, późnym wieczorem, do naszego schroniska zadzwoniła pewna kobieta z informacją, że znalazła dwa psy, z których jeden jest pokaleczony i chyba ma złamaną nogę. Było to poza Elblągiem, ale ze względu na stan psa zgodziliśmy się przyjąć obie suczki.

Gdy ranną sunię zobaczyła weterynarz, zaniemówiła... Suczka miała brzuch podziurawiony najprawdopodobniej nożem... Podczas operacji okazało się, że nóż wszedł bardzo głęboko. Obawialiśmy się, czy nie przebił pęcherza...
Stan suczki był bardzo poważny. Rany były zadane kilka dni wcześniej. Wystąpiła już pourazowa martwica mięśni.

Walka o życie suczki była trudna i trwała kilkanaście dni, ale zakończyła się sukcesem – Nadia, bo tak daliśmy jej na imię, wyzdrowiała!

Na czas leczenia Nadia znalazła schronienie w domu schroniskowej pani weterynarz. Wprawdzie leczenie zakończyło się już dobrych kilka tygodni temu, ale psina nadal tam przebywa. Nadeszła już jednak pora, by poszukać dla niej nowego opiekuna.

Nadia ma obecnie 6 miesięcy i jest niedużym psem – około 37cm wysokości, 12 kg wagi , który niewiele już urośnie. Pomimo tego nieszczęścia, które ją spotkało, jest wesołym szczeniakiem, który jest ufny w stosunku do ludzi. Bardzo zżyła się z psem, z którym obecnie mieszka, i uwielbia wspólne zabawy z nim, toteż byłoby idealnie, gdyby w nowym domu, oprócz towarzystwa kochających ludzi, miała też towarzystwo drugiego psa. Nadia zna już kilka komend, np. siad, daj łapę, piątka, i bardzo szybko się uczy. Jak każdemu szczeniakowi, zdarzę się jej też czasami trochę rozrabiać ;)

Dla Nadii szukamy odpowiedzialnych opiekunów, u boku których suczka dojrzeje, dorośnie i zestarzeje się, przez cały czas bezpieczna i kochana.

nr karty: 411/2017

 

 

Pikuś

Znalazły dom

Pikuś został oddany do schroniska 19.01.2018, ponieważ jego opiekun ciężko zachorował.

Pikuś to wesoły, nieduży psiak, który urodził się 06.01.2014. Jest sympatycznym i przyjaznym zwierzęciem.

nr karty: 29/2018

 

Furia

Znalazły dom

Furia została oddana do schroniska 19.01.2018 przez swoją opiekunkę. Powiedziano nam, że decyzja ta została spowodowana tym, iż suczka warczała na 1-roczne dziecko.

Furia to 4-letnia suczka średniej wielkości (urodzona 13.09.2013). Z tego, co powiedziała nam o niej jej dotychczasowa opiekunka, jak również z własnych, poczynionych przez te kilka dni obserwacji, wiemy, że jest grzecznym i spokojnym psem. Nigdy wcześniej nie wykazywała agresji w stosunku do ludzi, jest również przyjazna w stosunku do innych psów. Bezbłędnie reaguje na komendy, np. siad, daj łapę, hop; szybko się uczy. Jest typowo domowym psem - dotąd mieszkała w mieszkaniu.

Na razie w schronisku Furia jest bardzo wystraszona, nie rozumie, co się dzieje...

nr karty: 28/2018

 

Misia

Znalazły dom

Misia trafiła do schroniska 18.01.2018 razem z Wackiem, ponieważ opiekun psów ciężko zachorował.

Misia to przecudna, mała suczka w podeszłym wieku. Jest spokojnym, łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem.

nr karty: 26/2018

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy