Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Znalazły dom

Murek

Znalazły dom

Murek trafił do schroniska 18.04.2019 razem ze swoją siostrą Marusią.

Te urocze maluchy mają około 5 tygodni.


 

Maszka

Znalazły dom

Maszka trafiła do schroniska 18.04.2019 z ulicy Nizinnej razem ze swoim rodzeństwem.

Maszka to około 6-miesięczna kotka. Jest oswojonym stworzeniem, aczkolwiek w warunkach schroniskowych trochę nieśmiałym.

 

 

Mruczek

Znalazły dom

Mruczek trafił do schroniska 18.04.2019 z ulicy Nizinnej razem ze swoim rodzeństwem.

Mruczek to około 6-miesięczny kocurek. Jest oswojonym stworzeniem, które rozkosznie mruczy, gdy tylko się je pogłaszcze.

nr karty: 37/2019

 

Kazia

Znalazły dom

17.04.2019 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące nieuchwytnej bernardynki w Kazimierzowie, która budzi strach wśród okolicznych mieszkańców. Bezzwłocznie udaliśmy się na miejsce. Niezbędnym w tej sytuacji okazał się być środek usypiający, dzięki któremu udało nam się zapakować sunię do samochodu, a następnie bezpiecznie przewieźć do schroniska. Nazwaliśmy ją Kazia. Oczywiście nie możemy wydawać żadnych osądów ani tym bardziej mieć pewności, co działo się z Kazią przed przyjazdem do schroniska. Ale biorąc pod uwagę jej wyciągnięte sutki, obwisłą skórę, poprzerastane pazury i oczy pełne strachu, wnioskujemy, że nie miała w życiu lekko.

Przez pierwsze tygodnie uciekała od nas, donośnym szczekaniem dawała do zrozumienia, żebyśmy sobie w końcu poszli. Wodziła po nas posępnym spojrzeniem, po czym chowała się do budynku. Z czasem zaczęła machać ogonem i ożywiać się na nasz widok. Podchodziła do krat, ale zaraz znowu odchodziła, z ogonem w ciągłym ruchu. Zachowywała się tak, jakby bardzo chciała być pogłaskana i wyjść na spacer, ale nie bardzo wiedziała, co robić. Podejrzewamy więc, że dotąd jej kontakt z człowiekiem był ograniczony...


Po kilku tygodniach nadszedł przełomowy moment, ponieważ dzięki zaangażowaniu jednego z pracowników schroniska, Kazia dała namówić się na spacer. Niedługo potem nawiązała nić porozumienia także z innymi pracownikami i wolontariuszami. Ta przepiękna sunia okazała się być stworzeniem o gołębim sercu. Bardzo chce kontaktu z człowiekiem, ale niekoniecznie wie, jak to pokazać. Kładzie się, prosi, czołga, a jej ogon wywija wesołe młynki. Cieszy się całą sobą, a dotyk ludzkiej dłoni daje jej ukojenie. Kazia na spacerach pięknie chodzi na smyczy, tuż przy nodze. Nie przeszkadza jej towarzystwo innych psów.
Kazia uwielbia ciszę i spokój. Absolutnie NIE nadaje się do domu z dziećmi. Nie wiemy, co ją spotkało, ale wierzcie, że wystarczy spojrzeć w jej oczy, by wiedzieć, że nic dobrego. Dla Kazi szukamy opiekunów przede wszystkim cierpliwych, spokojnych i takich, którzy mają doświadczenie z psami z trudną przeszłością. Takich, którzy zapewnią stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Takich, którzy ukoją jej złamane serce i udowodnią, że życie jednak może być piękne...

nr karty: 8/EL/2019

 

Dejzi (Beza)

Znalazły dom

Dejzi po raz pierwszy trafiła do schroniska w sierpniu 2018 roku jako słodki, maleńki szczeniak. Szybko została adoptowana, niestety 15.04.2019 oddano ją z powrotem do schroniska. Jako powód podano wyjazd zagranicę.

Dejzi to mała, śliczna suczka, która urodziła się mniej więcej 15 lipca 2018 roku. Powiedziano nam, że Dejzi w domu jest spokojnym i grzecznym psem, jednak na spacerze bywa agresywna w stosunku do obcych ludzi.

Na razie w schronisku jest bardzo zestresowana i nieufna w stosunku do ludzi, ale mamy nadzieję, że szybko się to zmieni.

nr karty: 121/2019

 

 

Bosman

Znalazły dom

Bosmana znaleziono na Dąbrowie 14.04.2019 i stamtąd przywieziono do schroniska.

Bosman to psiak średniej wielkości, który ma prawdopodobnie niespełna 1 rok. Jest łagodnym i bardzo przyjaznym stworzeniem. Bosman czeka na swojego opiekuna.

nr karty: 120/2019

 

Kicia i Filipek

Znalazły dom

Kicia i Filipek to domowe koty, które trafiły do schroniska z powodu tragicznego pogorszenia się warunków życia ich właściciela.

Koty są lśniące, grube, zadbane, ufne i łagodne. Schronisko była dla nich przerażające. Chwilowo na awaryjny dom tymczasowy wzięła je do siebie nasza wolontariuszka, ale koty potrzebują prawdziwego kochającego domu.

Są bardzo łagodne i spokojne, Kicia (czarna) ma 6 lat, Filipek (czarno-biały) - 8 lat. Kochają psy. Lubią głaskanie, śpią z człowiekiem, towarzyszą ludziom we wszystkich czynnościach domowych.

Koty są wysterylizowane, zaszczepione i zdrowe.

Kontakt bezpośrednio do domu tymczasowego: 664 064 860.

*zdjęcia zostały zrobione przez tymczasową opiekunkę kotów


 

Fox

Znalazły dom

Fox trafił do schroniska 06.04.2019 z miejscowości Dłużyna.

Fox to nieduży, zadbany i bardzo przyjazny w stosunku do ludzi psiak. Czy ktoś go szuka?

nr karty: 7/EL/2019

 

Aldona

Znalazły dom

Aldona po raz pierwszy trafiła do schroniska w lipcu 2015 jako dorosła suczka. Po czterech miesiącach została adoptowana, niestety 04.04.2019 oddano ją z powrotem do schroniska. Powiedziano nam, że z powodu choroby opiekunów i idącego za tym braku możliwości sprawowania na Aldoną dalszej opieki.

Aldona, według relacji jej dotychczasowego opiekuna, jest bardzo łagodna, łaskawa i przyjazna w stosunku do ludzi - zarówno do domowników, jak i obcych, także w stosunku do dzieci - najmłodsze dzieci z jakimi miała kontakt, miały około 5 lat. Suczka uwielbia spacerować, bawić się i jest strasznym łasuchem.

Dla tej piękności w typie husky szukamy odpowiedzialnego opiekuna, który zna potrzeby psów tej rasy i jest osobą aktywną.

nr karty: 114/2019

 

 

Hipolit

Znalazły dom

Hipolit trafił do schroniska 02.04.2019 z ulicy Brzeskiej, gdzie widywano go od 3 dni.

Hipolit to nieduży i drobny psiak w średnim wieku. Jest zadbany, bardzo spokojny i przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 113/2019

 
PayPal:
1% dla zwierząt