Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Wakacje z pupilem!

Artykuły
W okresie wakacyjnym liczba porzucanych zwierząt wzrasta nawet o 30% i zdarza się, że do schroniska niekiedy trzeba przyjąć 10 psów dziennie. Zwierzęta są przywiązywane do drzew, wyrzucane z samochodu, podrzucane.

Dlaczego? Przecież jest tak dużo możliwości na zapewnienie zwierzęciu opieki na czas wyjazdu (oddanie pod opiekę rodziny, oddanie do hotelu dla zwierząt, zatrudnienie petsittera) albo zabranie swojego pupila ze sobą na wakacje.

Obecnie jest już wiele baz internetowych, gdzie można znaleźć ośrodki, campingi, hotele w których nasi pupile są mile widziani. Mało tego – mają tam zapewnione atrakcje i specjalne warunki. Korzystając z tego, że mamy urlop, możemy odbyć w takim ośrodku szkolenie z psem, albo nauczyć się jak, odpowiednio dbać o zdrowie naszego zwierzaka. Możemy aktywnie i wspólnie uciec od zgiełku miasta.

Pamiętajmy jednak aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Planując wspólne wakacje z pupilem, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Dla kota i małego psa najwygodniejszym rozwiązaniem będzie specjalny transporter, który zapewni bezpieczną podróż, a dla większego psa szelki, które należy wpiąć w zaczep pasów. Na kilka dni przed wyjazdem możemy zacząć przyzwyczajać zwierzę do nowego środka transportu, umieszczając w nim smakołyki, czy też ulubione zabawki. Dobrze jest zabierać naszego ulubieńca na krótkie przejażdżki, aby oswoić go z nowymi doświadczeniami.

Nowe miejsca to większe ryzyko zachorowań, dlatego nie zapomnijmy o zaszczepieniu, odrobaczeniu i ochronie przed kleszczami i pchłami. Dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie kropli typu spot-on, zakraplanych bezpośrednio na kark. Jest to dużo bardziej komfortowy sposób na odrobaczanie aniżeli tabletka, której podanie jest często problematyczne. Zabierzmy również ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, czyli książeczkę szczepień, a w przypadku wyjazdu za granicę także paszport. Zwierzęciu należy również wszczepić mikrochip, by w razie zaginięcia można go było łatwo odnaleźć. Wszystko to jest dowodem, że zwierzak należy do nas, jest zdrowy i zaszczepiony.

Podczas transportu postarajmy się zadbać o jego komfort i dobre samopoczucie. Jeśli podróż trwa dłużej niż kilka godzin, starajmy się robić przerwy co dwie, trzy godziny. Pamiętajmy, że upał może okazać się niebezpieczny dla zwierząt. Miska z wodą jest niezbędna aby chronić zwierzę przed odwodnieniem. Jeśli nasz ulubieniec cierpi na chorobę lokomocyjną, zaaplikujmy mu przed podróżą odpowiednie środki farmaceutyczne. Na koniec pamiętajmy również o nie przekarmianiu zwierzęcia i podaniu mu posiłku dopiero po dotarciu do celu.

Jeśli spędzamy urlop z naszym ulubieńcem nad wodą zwracajmy uwagę na jego zachowanie. Nie każdy pies musi potrafić pływać. Śliskie wyjście może utrudniać mu wydostanie się na brzeg, może zaplątać się w rosnące w wodzie i na zboczu rośliny; pilnujmy zatem zwierzaki, żeby urlop nie stał się dla nich wydarzeniem tragicznym w skutkach. Na spacerach, w miejscach takich jak las czy łąka, nasz pupil powinien być na długiej smyczy lub lince, by nie płoszył innych zwierząt, zaś wśród ludzi musimy trzymać go na krótkiej smyczy i w kagańcu. W czasie upałów starajmy się nie przemęczać psa wspólną zabawą. Zwracajmy uwagę na jego oddech i nie dawajmy mu jeść bezpośrednio przed i po zabawie.

Jeżeli troszczymy się o zdrowie pupila, to przestrzegajmy powyższych zasad. Wówczas wspólne wyjazdy uczynimy bezpiecznymi i komfortowymi.

OTOZ Animals życzy wszystkim właścicielom psów i kotów udanych wakacji a pupilom życzymy roześmianych pysków.

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy