Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Pomoc dla suczki zabranej z łańcucha

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

20 kwietnia inspektorzy OTOZ Animals zostali poproszeni przez Straż Gminną z Milejewa o asystę podczas interwencji, dla pewności, czy słusznie zostanie oceniony stan faktyczny przetrzymywania psa.
Na miejscu zastaliśmy bardzo wychudzoną sukę przetrzymywaną w tragicznych warunkach. Bałagan, śmieci, brak misek, brak posłania. Na szyi suczka miała zaśrubowany łańcuch, który na karku wrósł głęboko w jej ciało.
Suczkę przygarnęła osoba która później wyjechała za granicę a psem miał opiekować się sąsiad. Ze względu na poważne zaniedbanie dotyczące braku opieki psiak trafił pod opiekę stowarzyszenia i przebywa w Schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Elblągu.

Jednocześnie powiadomiliśmy policję o popełnieniu przestępstwa zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Suczkę nazwaliśmy Furora. Chcielibyśmy bardzo aby w przyszłości wprawiła nas w zachwyt. Furora waży niecałe 16 kg a powinna ważyć co najmniej 30 kg.
Zabieg wycinania łańcucha trwał bardzo długo. łańcuch był zaśrubowany na jej szyi i musiał zostać usunięty narzędziem chirurgicznym bardzo blisko ran. Sama świadomość tego jak Furora musiała cierpieć przysparza mdłości z rozpaczy…
Potrzebujemy dla Furory specjalistycznej, wysokiej jakości karmy oraz środków finansowych na jej leczenie . Prosimy o wpłaty dla Furory na konto:

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297 BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

Tytułem : DLA FURORY
ul. Królewiecka nr:233  82-300 Elbląg

 
PayPal:
1% dla zwierząt