Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Krecia

Psie staruszki

 

01.08.2019 otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie mówiące, że na Modrzewinie, przy ulicy, błąka się duży, stary, pies, który ma problemy z chodzeniem. Tak w schronisku znalazła się Krecia.

Krecia była wtedy przerażona i nieufna, wychudzona, zapchlona i obolała. Czy uciekła skądś, by szukać pomocy, czy została porzucona właśnie dlatego, że pomocy potrzebowała? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy...

Na początku pobytu w schronisku Krecia prawie nie wstawała. Wynikało to zapewne zarówno z bólu, jaki sprawiało jej chodzenie, jak i z ze strachu i braku zaufania do otaczających ją ludzi. Na szczęście, dzięki właściwej opiece weterynaryjnej i wielkiemu zaangażowaniu jednemu z opiekunów Kreci- Grzegorzowi -jej stan zaczął się poprawiać. Dzięki codziennym wizytom Grzegorza u suczki i indywidualnemu karmieniu, Krecia zaczęła się otwierać i nabierać przekonania, że ze strony człowieka nic jej nie grozi. Teraz suczka wpatrzona jest w Grzegorza jak w obraz, nie odstępuje go na krok, cieszy się na jego widok jak szczeniak i biega za nim, naprawdę BIEGA, gdy tylko może.

Jeśli chodzi o stan zdrowia Kreci, zdjęcia rentgenowskie potwierdziły diagnozę schroniskowej lek. wet Kai Stokłosy - suczka cierpi na zapalenie wielostawowe. Niestety tego schorzenia nie da się już wyleczyć , w związku z czym weterynarz wdrożyła leczenie paliatywne. Jak już wspominaliśmy, leczenie to przynosi niesamowite efekty - pozwala Kreci nie tylko chodzić ale i biegać!

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla takich psów jak Krecia - starych i schorowanych - najtrudniej jest znaleźć nowych opiekunów i prawdziwy dom. Ale z autopsji wiemy również, że takie "cuda" się zdarzają. Dlatego też nie poddajemy się i walczymy o nową, prawdziwą rodzinę i prawdziwy dom dla naszej Kreci!

nr karty: 242/2019

 
PayPal:
1% dla zwierząt