Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Marsz (nie) milczenia - 13.02.2011

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

Nasi inspektorzy oraz kilkaset osób przeszło ulicami Gdańska w proteście przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Było bardzo głośno i kolorowo.
Protestujący domagali się miedzy innymi nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, bo choć ustawa działa już jedenaście lat, i przewiduje karę więzienia za znęcanie się nad zwierzętami to w praktyce wyroki skazujące zapadają niezwykle rzadko.

- Dzieje się tak, bo prokuratorzy uważają, że złe traktowanie czworonogów ma znikomą szkodliwość społeczną – uważa Ewa Gebert, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” – Chcemy to zmienić, po to między innymi ten marsz.

Bezpośrednią przyczyną protestu było kilka spraw, jakie przetoczyły się w ostatnim czasie przez media. Na trop jednej z nich, dziecka maltretującego małego kota, wpadli inspektorzy gdyńskiego stowarzyszenia.

-  Dzięki nagłaśnianiu tych przypadków zmieniamy społeczna świadomość – mówi Anna Drewa – Bo nawet jeśli ktoś nie stanie się bardziej empatyczny, to powstrzyma go świadomość, że za znęcanie się nad bezbronną istotą  może trafić do więzienia.

Podobne demonstracje odbyły się także w innych polskich miastach.

Więcej zdjęć

 
PayPal:
1% dla zwierząt