Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Tatra

Znalazły dom

Tatra po raz pierwszy trafiła do schroniska 12.11.2016. Pod koniec lutego 2017 została adoptowana, ale niestety 28 marca 2017 wróciła do schroniska, ponieważ nie akceptowała innych psów w swoim otoczeniu. Takie informacje na temat Tatry (którą przez miesiąc w nowym domu nazywano Reją) przekazała nam rodzina adopcyjna:
"Stosunek Tatry do osób dorosłych jest pozytywny, daje się głaskać obcym poza swoim terenem, ale sprawdza, jaka jest reakcja jej opiekuna. Poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym, była kąpana i suszona u psiego fryzjera, u weterynarza też nie sprawiała problemów. Lubi drapanie za uszami i mizianie. Na ograniczonym terenie przybiega na zawołanie.
Jest psem stróżującym, broni swojego terenu, przy opiekunie wpuszcza obcych, ale jest cały czas czujna, sprawdza reakcję człowieka.
Chętnie wchodzi do domu, nie niszczy, chyba, że usłyszy nielubianą suczkę. Potrafi aportować piłeczkę, ale po 2-3 razach traci chęć do zabawy. Potrzebuje dużo ruchu, na spacerze ciągnie i rzuca się na wszystko, co się rusza, a szczególnie na małe jazgoczące psy, potrafi złapać za rękę, jak chce się uwolnić ze smyczy. Z psami, które nie są wobec niej agresywne, chwilę się bawi, a potem traci zainteresowanie. Nie nadaje się do kojca (łańcuch w ogóle nie wchodzi w grę) – stresuje ją to bardzo i za wszelką cenę chce się uwolnić.
Jak ma taką możliwość, to nie wchodzi do budy, śpi w miejscu, z którego może obserwować teren.
Powinna być jedynym zwierzęciem w domu - nie toleruje kotów, małych psów (z dużymi chętnie by się pobawiła), a nawet jeży. Poza teren próbuje wydostać się tylko wtedy, gdy chce chce dopaść agresywnego wobec niej psa (suczkę) – konieczne jest solidne ogrodzenie, gdyż siatka nie stanowi żadnej przeszkody. Kiedy nic się nie dzieje na zewnątrz, jest spokojna, leży i obserwuje.
Na ludzi (nie wszystkich) tylko szczeka, ale nie próbuje się wydostać i zrobić krzywdy.
nr karty: 115/2017

 

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy